Mik me Kapelon dhe baba slloven, ja “sekretet” e italianit Edi Reja

Trajneri i ri i Shqipërisë, Eduardo (Edi) Reja, nuk është një italian “puro”. 73-vjeçari ka lindur në fshatin Loçnik, që ndodhet në periferi të qytetit slloven, Gorica, pranë kufirit me Italinë. Babai i Rejës ishte slloven, ndërsa nëna e tij ishte italiane. Megjithatë, jeta e trajnerit që u zyrtarizua dje në pankinën kuqezi është lidhur … Read moreMik me Kapelon dhe baba slloven, ja “sekretet” e italianit Edi Reja

Europa League, kualifikohen favoritët/ Ja çiftet gjysmëfinaliste

Trofeu i dytë nga rëndësia në futbollin kontinental do të vendoset mes Arsenalit, Çelsit, Valencias dhe Ajntrahtit të Frankfurti. Janë këto 4 ekipet e mbijetuara në Europa Lig që kalojnë në fazën gjysmëfinale, në fundin e një raundi pa shumë surpriza. Arsenal fitoi edhe betejën e dytë ndaj Napolit, këtë herë 1-0, duke merituar kualifikimin. … Read moreEuropa League, kualifikohen favoritët/ Ja çiftet gjysmëfinaliste

Transferimi i Hazard te Real Madrid, çështje ditësh

Sulmuesi i Chelsea-t Eden Hazard do të jetë blerja e tretë e Real Madrid në prag të sezonit të ri, pas Rodrygo dhe Eder Militao, teksa marrëveshja mes dy klubeve pritet të mbyllet brenda ditëve të ardhshme.   Sapo të përfundojë sezonin me Chelsea-n, Hazard do të niset drejt Madridit, ndërsa fantazisti i Borussia Dortmund … Read moreTransferimi i Hazard te Real Madrid, çështje ditësh

Ish-sulmuesi i Kombëtares në stafin teknik të Edy Rejas

Pasi mori zyrtarisht drejtimin e kombëtares shqiptare, Edoardo Reja po mendon edhe për stafin që do ta shoqërojë në këtë aventurë të re. Ende nuk janë zyrtarizuar emrat e bashkëpuntorëve të Rejas edhe pse flitet se zëvendëstrajner do të jetë Alessandro Calori i cili është larguar nga drejtimi i Ternanës në Serie C, në shkurt … Read moreIsh-sulmuesi i Kombëtares në stafin teknik të Edy Rejas

VIDEO/ Materaci në Tiranë, ja surpriza e tifozëve shqiptare

Ish-mbrojtësi i Interit, Marko Materaci ndodhet në Tiranë teksa do të marrë pjesë në një event. Një grup tifozësh interistë në kryeqytet vendosën ta surprizonin 45-vjeçarin duke u organizuar në sheshin “Skënderbej”, me shaj dhe flamuj zikaltër. Nuk kanë munguar fotot dhe videot me ish-kampionin e Botës, i cili mbajti veshur fanellën e Interit për … Read moreVIDEO/ Materaci në Tiranë, ja surpriza e tifozëve shqiptare

Ajax gati të blindojë strategun e tij

Ecuria e jashtëzakonshme në UEFA Champions League por edhe vendi i parë në kampionat dhe arrita në finalen e Kupës së Holandës kanë detyruar drejtuesit e Ajax të rishikojnë kontratën aktuale të strategut të kësaj skuadre, trajnerit Eric ten Hag. Për 49-vjeçarin po shfaqin interes disa prej klubeve më të mëdha të Europës, mes tyre … Read moreAjax gati të blindojë strategun e tij

Rikthim te Juve apo…? Conte: Zgjedh projektin më të mirë

Antonio Conte do të rikthehet në pankinë dhe kjo do të ndodhë në muajin qershor. Ajo që duhet të mësohet është skuadra ku do të shkojë trajneri italian, i cili po shijon pushimet pas shkarkimit nga ana e Chelseat. Klubet që pretendojnë shërbimin e Contes nuk janë të paktë. Në Itali, emri i tij është … Read moreRikthim te Juve apo…? Conte: Zgjedh projektin më të mirë

Rikthimi te trofetë, Real Madrid me sytë nga sezoni i ardhshëm

Me fundin e sezonit Reali i Madridit nis të analizojë në rend hierarkie çështjet që përbëjnë problem në klub dhe në këtë kontekst duket se kanë arritur në konkluzionin se është me domosdoshërmi dhënia e kohës ndaj lojtarëve për rikuperim në vend të mbingarkesës së tyre. Disfata në Bernabeu ndaj Gironës në muajin shkurt mbylli … Read moreRikthimi te trofetë, Real Madrid me sytë nga sezoni i ardhshëm