Sa shumë talente në futboll/ Ja formacioni ideal me 11 të rinjtë më premtues

Shumë prej tyre priten të rikthehen në bazë, për disa të tjerë do duhen shpenzuar shifra të rëndësishme. Mes talenteve në qarkullim dhe të rinjve të huazuar nga Interi, mund të ndërtohet një 11-she premtuese. PORTIERI – 1)Ionut Radu: i vitlindjes 1997, shihet si pasardhësi i Handanoviçit. Mund të riblihet nga Xhenoa për 15 milionë euro. … Read moreSa shumë talente në futboll/ Ja formacioni ideal me 11 të rinjtë më premtues

“W8nderful”/ Harrohet Ajax, Juventus fiton titullin e 8 rradhazi

Shampanjë dhe lot gëzimi. Juventusi fiton titullin kampion për herën e 8 radhazi në Serie A. Pas fitores me përmbysje 2-1 ndaj Fiorentinës, “Zonja e vjetër” me në krye Cristiano Ronaldon ka siguruar matematikisht titullin e 35-të në historinë e klubit. Fillimisht ishin miqtë që befasuan të gjithë duke shënuar golin e avantazhit në minutën … Read more“W8nderful”/ Harrohet Ajax, Juventus fiton titullin e 8 rradhazi

Wanda Nara zbulon të ardhmen e Mauro Icardit

Wanda Nara ka dhënë një intervistë për një program të “Canale 5”, ku ka konfirmuar se sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, do të vijojë të jetë pjesë e skuadrës zi-kaltër edhe në sezonin e ardhshëm. Bashkëshortja menaxhere e argjentinasit ka treguar se tashmë Mauro është shumë më i qetë dhe se do të vijojë të … Read moreWanda Nara zbulon të ardhmen e Mauro Icardit

“It’s coming home”, futbolli anglez po fiton Europën

Kur kombëtarja angleze nisi të kalojë me radhë disa rivalë në Botërorin e verës së kaluar, të shumtë ishin tifozët që menduan se “futbolli po kthehej në shtëpi”, duke e kthyer në një trend fjalinë e stampuar në mijëra bluza dhe stema të “3 luanëve”. Por, edhe pse në vendin ku u shpik loja më … Read more“It’s coming home”, futbolli anglez po fiton Europën

Flet Mourinho: Ja gabimet e Juventus përballë Ajax

Të hënën Mourinho parashikoi se mund të kishte surpriza në takimin mes Juventusit dhe Ajaxit, dhe në fakt gjithçka u konfirmua mbrëmjen e të martës, kur bardhezinjtë u eliminuan pas një ndeshjeje perfekte të të rinjve të talentuar holandezë. Gjatë një interviste për “Russia Today”, sërish trajneri portugez foli për sfidën e të martës në … Read moreFlet Mourinho: Ja gabimet e Juventus përballë Ajax

Gjesti fantastik i PSG, bileta falas për zjarrfikësit e Notre Dame

Paris Saint Germain do të përballet me Monacon në derbi të kësaj jave në Ligue 1. Por, lajmi që ka bërë bujë në Francë ka qenë gjesti i kampionëve para kësaj ndeshje. PSG ka ofruar 500 bileta falas për zjarrfikësit që punuan me orë të tëra për të shuar zjarrin që pushtoi Katedralen në Notre … Read moreGjesti fantastik i PSG, bileta falas për zjarrfikësit e Notre Dame

FOTO/ Modelja braziliane “i jep zemër” Milanit

Modelja e njohur braziliane, Fabiana Britto ka pozuar me fanellën e Milanit, duke karikuar kuqezinjtë në këtë sprint final të kampionatit, ku synohet rikthimi në Ligën e Kampionëve. Ish “lepurushja” e Play Boy-t njihet si një nga femrat më seksi dhe mjaft e famshme në fushën e modës, ku është përdorur si imazh për shumë … Read moreFOTO/ Modelja braziliane “i jep zemër” Milanit

Dybala drejt Interit? Në Itali nis shitja e fanellave

Një ndër skenarët më të përfolur nga mediat italiane për merkaton e verës është një shkëmbim kokë më kokë mes Paulo Dybalas dhe Mauro Icardit. Megjithatë një pakt i tillë duket i vështirë për t’u arritur, sa i takon termave ekonomike mes palëve. Tifozët zikaltër duket se kanë nisur të ëndërrojnë për Dybalan. Kësisoj mediat … Read moreDybala drejt Interit? Në Itali nis shitja e fanellave

FOTO/ Ironia “therëse” e Manchesterit për “VAR”-in

Manchester City do të përballet me Tottenhamin për të tretën herë brenda këtij muaji, kur të shtunën në mesditë të duelojnë për javën e 35-të të kampionatit anglez, Premier League. Kjo ndeshje vjen ende pa u shuar kujtimet e supersfidës që përfundoi me rezultatin 4-3 në mesjavë, për çerekfinalet e Champions League, ku u regjistrua … Read moreFOTO/ Ironia “therëse” e Manchesterit për “VAR”-in

Milan, Piatek gati të thyejë rekordin e Shevchenkos

Milan do të përballet me Parman të shtunën me shpresën për të siguruar një vend sezonin e ardhshëm në Champions League. Sulmuesi i kuqezinjve, Krzysztof Piatek po përpiqet të shkruajë historinë në listën e golashënuesve në Serie A. Rekordi aktual mbahet nga legjenda Andriy Shevchenko, i cili në sezonin e tij të parë me Milanin … Read moreMilan, Piatek gati të thyejë rekordin e Shevchenkos