Lazio ka marrë një tjetër fitore në kampionat dhe ka parakaluar Interin, duke u bërë pjesë e 4-shes së Championsit në renditjen e Serisë A. Në transfertën e vështirë të Friulit, ndaj Udineses, bardhekaltrit triumfuan 1-2, në një takim ku gjithçka u zhvillua në pjesën e parë.

Fillimisht ishte Udinese që kaloi në avantazh, ndërsa më pas Lazio u kundërpërgjigj me anë të Immobiles dhe Luis Albertos, duke përmbysur rezultatin. Në pjesën e dytë vendasit këmbëngulën për të barazuar shifrat, por Strakosha u shfaq në lartësinë e detyrës, duke ndalur çdo tentativë drejt portës.

Tashmë Lazio shkon në kuotën e 60 pikëve, në vendin e 4-t, po aq sa ka edhe Roma e vendit të 3-të dhe dy më tepër se Interi i vendit të 5-të. Java e 31-të e Serisë A do të mbyllet në mbrëmje me sfidën Milan-Sassuolo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here