Data e stome është e tepër e veçantë për Lazio-n. Klubi i kryeqytetas feston sot 118 vjetorin e krijimit. Ditëlindja e një pasioni, e një dashurie të madhe për tifozët, ish-lojtarët,trajnerët dhe ato që janë pjesë e tij në ditët e sotme.

Njëri prej tyre është edhe portieri i talentuar kuqezi, Thomas Strakosha. Gardiani 22-vjeçar, ashtu sikurse edhe shokët e tij të skuadrës, përmes rrjeteve sociale i kanë uruar ditëlindjen klubit tyre.

“Shumë urime Lazio, zemra ime, gjithmonë lart”- shkruan Strakosha karshi fotos së tij me fanellën e Lazios.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here