Te ndryshme

Boca Juniors do Buffon, mund të shtyhet lamtumira nga futbolli!

Lajmi i bujshëm vjen nga Argjentina. Boca Juniors një prej klubeve më legjendarë në Amerikën e Jugut kërkon të shtyjë lamtumirën e Gianluigi Buffon nga futbolli. Portieri dhe kapiteni i Juventusit, ka vendosur të tërhiqet nga futbolli i luajtur...

Nora Segura, çfarë “xhevahiri” ka Tim Howard!

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës konsiderohet mbretëresha e fitnesit, por ka një lidhje të ngushtë edhe me futbollin. Po flasim për Nora Seguran, bashkëshorten e portierit Tim Howard, që ka një të kaluar me fanellën e Manchester United...

E duan në Premier League, por Malcolm zgjedh PSG

Braziliani Malcom është i destinuar të largohet në fund të sezonit nga Bordeaux për të nisur një aventurë të re me një ekip të madh. Pavarësisht interesimit nga Premier League, 21-vjeçari mund të qëndrojë sërish në Ligue 1, për...

Pallota: Për Dzekon nuk erdhi asnjë ofertë, Allison? Nuk duam ta shesim

Me paraqitjet që ka shfaqur në këtë sezon ai ka ngjallur interesimin e disa prej klubeve më të mëdha të Europës, madje gjigandët e Realit të Madridit janë vendosur në rradhë të parë për të marrë shërbimet e tij...

NBA, Harden nderon Houstonin, zhgënjen Cleveland

Play-offi është një tjetër histori dhe aty gjithçka vështirësohet. Për Houston Rockets, skuadrën më të mirë të sezonit të rregullt në të dyja konferencat duhej një James Harden i një tjetër planeti që skuadra teksane ta niste me fitore...

Kamza i bën letër Dukës, ankohet për gjykimin

Ndonëse ishte një nga skuadrat që nga të gjithë u cilësua si surprizë e Superiores, Kamza është rikthyer zyrtarisht te objektivi fillestar, të luftojë për mbijetesë. Skuadra nga periferia e kryeqytetit nuk fiton prej disa javësh, ndërsa Teuta dhe Vllaznia...

Shndërrimi i Brozoviç/ Nga i padëshiruar, në lider të skuadrës

Deri para pak kohësh ishte i pari në listë për t’u larguar, madje në janar bëri valixhet gati për t’iu bashkuar Sevillas, por në fund Spalletti vendosi të bllokojë transferimin e Marcelo Brozoviç. Kroati, që luan prej disa sezonesh te...

Tirana Challenge, mega-turneu me 500 sportistë në Taekwondo

Një turne ndërkombëtar si ata që rrallë shihen të organizohen në vendin tonë. “Tirana Challenge” ishte aktiviteti që mblodhi 500 sportistë nga nëntë shtete të ndryshme në kryeqytet. Garuesit nga Shqipëria, Kosova, Gjermania, Italia apo Mali i Zi e...

Donnarumma, futbollisti më i ri me 100 ndeshje në Serinë A

Gianluigi Donnarumma theu një rekord të ri në Serinë A me aktivizimin e tij në ndeshjen me Napolin. “Gardiani” kuqezi bëhet futbollisti me moshë më të re që arrin 100 ndeshje në elitën e futbollit italian. Në moshën 19-vjeçare...

Mandzukic pranë largimit, tek Juventusi po kërkojnë sulmues

Mario Mandzukic është në qender të merkatos së Juventusit. Sulmuesi kroat mund të largohet nga qyteti i Torinos për t’u transferuar në Kinë ose Turqi. Në këtë mënyrë, klubit bardhezi në merkaton e verës do t’i duhet të ndërhyjë...

MOST COMMENTED

Tottenham hedh poshte oferten marramendese te Realit per shitjen e Kane

As 227 milionë euro nuk e largojnë Harry Kane nga Tottenhami. Kjo ka qënë oferta më e fundit e bërë nga Reali i Madridid...

HOT NEWS