Home Te ndryshme

Te ndryshme

Çështja “Donnarumma”, parashikohet verë e nxehtë te Milani

Gjatë merkatos verore të vitit të kaluar Milan u pushtua nga paniku, Gianluiggi Donnarumma mund të largohej. Ai që ushtronte një lloj presioni te drejtuesit kuqezi ishte pikërisht menaxheri i portierit, Mino Raiola. Në fund, pas shumë bisedimesh, palët...

Juventusi “piketon” mbrojtësin e Kolnit, Hektor, për krahun e majtë

Juventusi ka evidentuar përforcimin për krahun e majtë të mbrojtjes. Bëhet fjalë për Jonas Hector të Kolnit. Klubi bardhezi e ka vëzhguar 27-vjeçarin javët e kaluara në disa ndeshje dhe është bindur për paraqitjet e tij. Megjithatë “Zonja e...

Spalletti: Napoli, etalon matës për ne. Perisiç luan titullar

Në konferencën për shtyp, në prag të transfertës ndaj Sampdorias, Luciano Spalletti ka kërkuar përqendrim maksimal nga skuadra, për të marrë 3 pikët. Trajneri i Interit shpjegoi situatën te zikaltrit dhe tha se futbollistët e tij kanë ende shumë...

Anthony Martial, ëndrra e Juventusit për sulmin

Juventusi ëndërron Anthony Martial të Manchester United. Sipas Tuttosport, bardhezinjtë kanë shënjestruar sulmuesin e talentuar francez për të përforcuar repartin e avancuar gjatë merkatos së verës. 22-vjeçarit i skadon kontrata në verë të 2019-ës, por qëndrimi tij në “Old...

Stabilizohet Hysaj ne pozicionin e tij, Napoli vendos Hrvoje Milic ne krahun e majte

Dëmtimi Ghoulam ka bërë që Napoli të ketë probleme në krahun e majtë të mbrojtjes, ndaj edhe skuadra italiane ka bërë një lëvizje në merkato. Nën urdhrat e trajnerit Maurizio Sarri do të vihet kroati Hrvoje Milic, i cili...

Chelsea kerkon te afroje Pulisicin ne pankinen e vet

Chelsea i ka idetë e qarta për lojtarët që do të synojë në merkaton e verës. Huazimi i Michy Batshauyi te Borussia Dortmund nuk ishte një lëvizje e thjeshtë merkatoje, pasi “Blutë e Londrës” kërkojnë të shfrytëzojnë kalimin e...

Nderron jete nje nga ikonat e mundjes shqiptare

  Mundja shqiptare ka humbur një nga mjeshtrat e saj, Arben Fejzo, për shkak të një sëmundje të rëndë. Ish-mundësi i Tiranës dhe Partizanit është shuar në moshën 62-vjeçare. Fejzo që garoi në mundjen klasike në peshën 52-57 kg, nga viti...

Juventus po mbyll negociatat me M.United per blerjen e mbrojtesit Darmian

Edhe pse është ende muaji shkurt, zërat e merkatos janë të zhurmshëm, aq më shumë për një skuadër si Juventus, që në janar nuk bëri asnjë lëvizje. Kampionat në fuqi të Italisë janë në kontakt të vazhdueshëm me Anglinë dhe...

Shndërrimi i Brozoviç/ Nga i padëshiruar, në lider të skuadrës

Deri para pak kohësh ishte i pari në listë për t’u larguar, madje në janar bëri valixhet gati për t’iu bashkuar Sevillas, por në fund Spalletti vendosi të bllokojë transferimin e Marcelo Brozoviç. Kroati, që luan prej disa sezonesh te...

I skadon kontrata në 2019, Bayerni do ta shesë Vidalin

Një nga lojtarët që në fund të sezonit mund të largohet nga Bayerni i Mynihut është Arturo Vidal. Kontrata e futbollistit përfundon në vitin 2019 dhe para se bavarezët ta humbasin me parametër zero mendojnë ta shesin që këtë...

MOST COMMENTED

‘I mbyturi të mbyt’, Verona zhgënjen ndaj Beneventos

Nuk ka shkuar aspak mirë ndeshja e rikuperuar ndaj Beneventos, për Veronën e Pechias, që është mposhtur me rezultatin 3-0. Vendasit janë thuajse të...

HOT NEWS