Home Te ndryshme

Te ndryshme

Arena Kombëtare, tre tribuna drejt përfundimit, pritet montimi i platformës mbuluese

Tre tribuna thuajse të përfunduara dhe vëmendja e përqendruar në pjesën e tribunës kryesore. Punimet në Arenën Kombëtare vazhdojnë me intensitet të lart, me impiantin më modern në Shqipëri dhe rajon që dita-ditës po merr formën e tij. Tribuna karshi...

Theu rregullat e FIFA-s, City rrezikon pezullimin e merkatos

Javë e rëndësishme për strategjitë e Manchester City-t në merkato. Klubi anglez, i saposhpallur kampion në Premier League, sipas “Telegraph”, rrezikon të ndëshkohet nga FIFA me pezullim të merkatos për dy sesione, për shkak të parregullsive në blerjen e...

Pellegrini rinovon me Romën, verdhekuq deri në vitin 2022

Luca Pellegrini nuk do të ndryshojë ambient gjatë merkatos së verës, sikurse është raportuar kohët e fundit, përkundrazi do të qëndrojë edhe më gjatë te Roma. Mbrojtësi anësor ka nënshkruar kontratën e re me verdhekuqtë deri në vitin 2022,...

Turneu i Montecarlos, Rafael Nadal në “habitatin” e tij

Sezoni i tenisit po hyn në fazën e terrenit me dhe të kuq, terren ky i preferuar nga Rafael Nadal. Në turneun e Montecarlos, që po zhvillohet aktualisht në Monaco, spanjolli do të nisë rrugëtimin e tij drejt rigjetjes së...

Radas: Kupa na mungon, Skënderbeu në Europë sezonin tjetër

Në Vlorë për të rikuperua humbjen 1-0 në ndeshjen e parë dhe për të synuar kualifikimin në finalen e Kupës. Te Skënderbeu besojnë te përmbysja, megjithatë me eksperiencën e tij Marko Radas kërkon kujdes, sepse ndryshe nga suksesi 3-0...

Emery e sheh veten pjesë të PSG-së: Neymar nuk largohet

Unai Emery nuk ka dyshime se sezoni i ri do ta gjejë “yllin” Neymar në formacionin e PSG-së, edhe pas spekulimeve të fundit që e konsiderojnë thuajse një çështje të mbyllur kalimin e tij në “Bernabeu” këtë verë. Sulmuesi...

Igli Tare vlerësohet me çmimin “Scouting Leader”

Tjetër vlerësim për Igli Taren në Itali. Drejtori sportiv i Lazios, është nderuar me çmimin “Scouting Leader” nga “Football Leader 2018”, për aftësitë dhe intuitën e tij në zbulimin dhe nënshkrimim me talentet e futbollit, që kanë spikatur me...

Bayerni rrit interesin për Hysaj, projektohet si zëvendësuesi i Rafinhas

Në Angli kanë shprehur interesim për të gjigandët e futbollit britanik, emra sugjestionues si Manchester United, Arsenal apo Chelsea, por ndërkohë që nga Gjermania, Bajerni i Mynihut hedh një hap më konkret që tregon se interesimi për Elseid Hysajn...

Fabinho do largohet nga Monaco, por destinacioni i ri ende nuk dihet

Fabinho do të largohet nga Monaco në verën e ardhshme por ende nuk e ka përcaktuar destinacionin e radhës. Braziliani i cili është një xholi në mesfushë dhe në mbrojtje deklaroi se do të nisë një aventurë të re...

Batshuayi mbyll para kohe sezonin, por në Botëror do të jetë

Lajme aspak të mira për Borussia Dortmund që me një komunikatë bënë të ditur se Michy Batshuayi nuk do të luajë më këtë sezon me verdhezinjtë. Fatale për sulmuesin ishte dëmtimi në kavilje në derbin e humbur me Schalken,...

MOST COMMENTED

Kategoria e Pare, triumfojne Bylis dhe Erzeni, ballshiotet i afrohen sa...

Bylisi ka arritur të sigurojë 3 pikët në ndeshjen e prapambetur ndaj Shën Kollit në transfertë. Skuadra ballshiote ka fituar me rezultatin 1-2, falë...

HOT NEWS