Home Shqiperi Kupa e Shqiperise

Kupa e Shqiperise

Pacult sheh nga finalja: Ne të favorizuar, por duhet një Kukës super

Nga suksesi me goleadë ndaj Partizanit, në garën për vendin e dytë në kampionat, Kukësi tashmë është projektuar drejt finales së Kupës së Shqipërisë. Më parë skuadra e Peter Pacult duhet të kalojë Laçin, një rival që e vlerëson...

Kukësi-Laçi, antagonizmi vazhdon, synohet finalja e Kupës

Kompeticionet e Kupave Kombëtare në përgjithësi në Europë janë anashkaluar dhe ky trend jo për t’u marrë shembull filloi të aplikohej edhe në Shqipëri, megjithatë vitet e fundit Kupa ka marrë një tjetër rëndësi edhe për faktin se është...

Kupa, kamardare shpëtimi për Flamurtarin dhe Laçin, prestigj për Skënderbeun dhe ngushëllim për Kukësin

Pasi është arkivuar java 29-të e kampionatit vëmendja në futbollin shqiptar shkon tek Kupa, gjysmëfinalet e kthimit të së cilës do të tregojnë dhe çifitin finalist. Nëse në momentin e shortit Kupa shihej si një trofe prestigji midis 4...

Rikthehet Flamurtari, fitore me aromë kualifikimi në Korçë

Flamurtari i ka dhënë fund ‘agjërimit’ me fitoret, teksa është rikthyer ndoshta në një nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit. Danilo Alves i ka dhënë fitoren vlonjatëve në Korçë, në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Shqipërisë, ndaj...

Vangjeli: Humbja në Shkodër, aksidentale. Duam edhe këtë trofe

Pas pezullimit nga UEFA dhe humbjes në Shkodër, Skënderbeu do të zbresë në fushë për t’u përballur me Flamurtarin në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Kristi Vangjeli mohon që pezullimi të ketë ndikuar në prishjen e...

Musolli: Kualifikohemi në Kukës, Shtubina u keqkuptua

Kapiteni i Kukësit, Besar musolli shfaqet i kënaqur me barazimin e marrë në Laç, ndërsa thekson se kualifikimi do të synohet në takimin e kthimit, në ‘Zeqir Ymeri’ . A jeni i kënaqur me këtë rezultat? Musolli: Ne kishim ardhur për fitore...

Mezani: Mbrojtja ishte perfekte, sulmi në ditë të keqe

Trajneri i Laçit u shfaq pjesërisht i kënaqur, në lidhje me paraqitjen e skuadrës së tij ndaj Kukësit, por ka rezerva në lidhje me paraqitjen e repartit të sulmit. Sa pozitiv mund të cilësohet ky rezultat pa gola? Mezani: Kjo është një...

Pacult: Sot nuk dolëm në lojën tonë, kualifikohemi në Kukës

Peter Pacult ka pranuar se Kukësi nuk arriti të japë më të mirën në takimin e sotëm në Laç, por tha se kishte mbetur i kënaqur nga rezultati, pasi tashmë mund të synojë kualifikimin në ndeshjen e kthimit. Arritët ju...

Mbyllet 0-0 në Laç, kualifikimi vendoset në “Zeqir Ymeri”

Përfundoi me rrjeta të paprekura sfida e parë gjysmëfinale e e Kupës së Shqipërisë mes Laçit e Kukësit, rezultat që lë gjithçka të hapur në takimin e kthimit që do të zhvillohet në “Zeqir Ymeri”. Të dyja skuadrat u treguan...

Daja: Të ringrihemi pas goditjes, Skënderbeu synon kampionatin dhe Kupën

Dënimi i UEFA-s, disa titullarë në dyshim, duke nisur nga Vangjeli, Osmani e Radas për të vijuar me Nimagën, por edhe humbja e fundjavës së kaluar në Shkodër. Pas goditjes psikologjike, trajneri Ilir Daja deklaroi se Skënderbeu synon të...

MOST COMMENTED

Challandes, ndryshime ndaj Burkina Fasos, optimizëm te futbollistët e Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës është gati për miqësoren e dytë në Francë, atë me Burkina Fason. Në stërvitjen e së hënës të gjithë lojtarët u...

HOT NEWS