Home Shqiperi Kategoria Superiore

Kategoria Superiore

Kampionati i portierëve, nga Shehi te Sherri, sa ndikojnë “gardianët”

Kategoria Superiore po i afrohet dalëngadalë epilogut. Disa verdikte janë përcaktuar, si largimi i Lushnjës nga elita e futbollit shqiptar, por gjithashtu është mbyllur çështja e titullit dhe është thuajse i konfirmuar vendi i dytë. Megjithëse kanë mbetur edhe 7...

Hakaj: Emocion i madh, Teuta mund t’ia dalë

Esin Hakaj ishte një nga lojtarët më të mirë të ndeshjes Teuta-Vllaznia, jo vetëm për golin që shënoi, por edhe për shpirtin e garës që tregoi gjatë gjithë 90-minutëshit. Ky ishte një takim i veçantë për mbrojtësin shkodran, pasi...

Begeja: Fitore shprese, lojtarët e ndjejnë përgjegjësinë

Mjaft i lumtur dhe i kënaqur me fitoren e sotme është shfaqur trajneri i Teutës, Gentian Begeja, që pranoi se skuadra ka rritur angazhimin në fushë ne lojës. Një sukses shumë i rëndësishëm që ju jep frymëmarrje… Begeja: Unë e kam thënë...

Gjoka: Golat na tronditën, gabuam gjithçka

Trajneri i Vllaznisë, Ernes Gjoka u shpreh mjaft I zhgënjyer jo vetëm për humbjen në Durrës, por mbi të gjitha për mënyrën e lojës së skuadrës së tij. Një humbje që ‘djeg’ përballë një kundërshtari direkt… Gjoka: Ishte një ndeshje që për...

Fitore shprese për Teutën, shkodranët ndëshkojnë Vllazninë

Teuta ka mposhtur 2-0 Vllazninë në sfidën direkte për mbijetesën dhe e ka bërë akoma më interesante garën në zonën e ftohtë të renditjes. Në ‘Niko Dovana’, ishin dy shkodranë që ndëshkuan Vllazninë, pasi në minutën e 32-të, portieri Sherri...

Rasti “Ahmataj”, kur edhe fatin e ke kundër në debutim

Për një trajner në debutim, ndonjëherë nevojitet dhe një dorë e fatit për të patur fillimin e duhur, por Julian Ahmatajt dhe Kamzës në sfidën me Skënderbeun më tepër se çdo gjë i mungoi fati. Në sfidën e tij...

Paguajnë kuqeblutë, gjyqtarë maltezë për Teuta – Vllaznia

Përballja e mbijetesës mes Teutës dhe Vllaznisë, që do të zhvillohet në “Niko Dovana” në orën 19:00 do të gjykohet nga një treshe arbitrash maltezë, me kryesor Markom Spiteri, i cili ishte gjyqtar i katërt në sfidën e djeshme mes...

Sfidë mbijetese në “Niko Dovana”, Vllaznia do pikë ndaj Teutës

Vllaznia 9 herë kampione e Shqipërisë dhe 6 herë fituese e Kupës, Teuta një herë kampione dhe 3 trofe në Kupën e Shqipërisë. Nëse do t’i shikonte dikush që nuk do kishte informacion rreth këtij edicioni të Superiores, do...

Ahmataj: Ja dhuruam fitoren Skënderbeut, ndikuan edhe mungesat

Një fitore të dhuruar, kështu e konsideroi Julian Ahmataj suksesin 3-2 të Skënderbeut në debutimin e tij në stolin e Kamzës, duke nënvizuar se skuadra e tij ua fali të 3 golat korçarëve. “Të luash kundër Skënderbeut është e vështirë....

Daja i pakënaqur: Era e fortë pengesë për ne, mendjen te fusha jo te...

I kënaqur me pikët por jo me lojën. Trajneri i Skënderbeut Ilir Daja theksoi se era e fortë që kishte përfshirë Korçën ndikoi në performancën e skuadrës së tij. “Era e fortë sot nuk bëri të mundur të dilnim tek...

MOST COMMENTED

Krasniqi largohet nga Partizani, behet pjese e kampionatit maqedonas

Një nga mbrojtësit e larguar nga skuadra e Partizanit nga drejtuesit për shkak se nuk ishte në planet e tyre për gjysmën e dytë...

HOT NEWS