Home Shqiperi Kategoria I

Kategoria I

Tani edhe matematikisht, Lushnja kthehet andej nga erdhi

Pas fitores së Teutës në Durrës, 2-0 ndaj Vllaznisë, skuadra e Begejës e ka çuar në 23 pikë diferencën me Lushnjën e vendit të fundit. Pikërisht për këtë arsye, Lushnja sot ka rënë edhe matematikisht në Kategorinë e Parë,...

Zyrtare, edhe Kastrioti rikthehet në Superiore

Pas Tiranës, edhe Kastrioti rikthehet në Superligë. Fitorja 2-0 ndaj Besëlidhjes, në Krujë, i jep mundësinë që vitin e ardhshëm, ekipi krutanë të jetë mes ekipeve më të mira në Shqipëri. Mbas një pjese të parë që u mbyll 0-0,...

Futbolli në festë, Tirana rikthehet në Superiore

Diçka më tepër se një muaj më parë, Tirana do të binte zyrtarisht në Kategorinë e parë, teksa pas barazimit në ‘Loro Boriçi’, futbollistët dhe tifozët bardheblu do të përjetonin një nga ditët më të këqija. Gjithsesi makthi për Tiranën...

Tirana mposht Bylisin dhe prek Superioren

Tirana është vetëm një pikë larg rikthimit në Superiore, gjë që mund ta bëjë fundjavën e ardhshme, në praninë e tifozëve të saj, në ‘Selman Stërmasi’. Në stadiumin ‘Adush Muça’ të Ballshit, kryeqytetasit morën fitoren e parë sezonale ndaj...

Tirana drejt Ballshit për të siguruar Superioren

Pas një periudhe të vështirë, ku për herë të parë luajti në inferiore, Tirana bëhet gati për finalen e sezonit. Na “Adush Muça” të Ballshit bardheblutë do të luajnë ndeshjen direkte me Bylisin, një duel që në rast se...

Tirana shikon Superioren, ndaj Apolonisë shkëlqen talenti Muçi

Tirana i largohet akoma më shumë purgatorit duke iu afruar rikthimit mes më të mirëve. Bardheblutë mposhtën me goleadë Apoloninë në “Selman Stërnasi” duke realizuar 5 herë në portën e fierakve. 17-vjeçari Ernest Muçi autor i dy golave ishte...

Mposht 3-0 Erzenin, Kastrioti i pandalshëm drejt Superiores

Kastrioti i Krujës vazhdon të thellojë diferencën me ndjekësit më të afërt në Grupin A të Kategorisë së Parë. Krutanët triumfuan 3-0 me Erzenin dhe shkojnë në kuotën e 29 pikëve, 11 më shumë se Egnatia. Takimi tjetër i...

Tirana e Kastrioti nuk falin, Pogradeci surprizon Bylisin

Kategoria e parë është rikthyer sot me ndeshjet e para të fazës Play Off dhe Play Out, teksa Tirana dhe Kastrioti kanë hedhur një hap të rëndësishëm drejt rikthimit në Superligë. Kështu bardheblutë kanë fituar 2-1 ndaj Tomorrit të Beratit,...

Faza e 3-te e Kategorise se Pare do te zhvillohet nepermjet nje formati te...

Pas përfundimit të dy fazave të para, në dy grupet e Kategorisë së Parë, do të fillojë tashmë faza e 3-të, e cila për herë të parë do të luhet sipas një formati të ri. Kështu tani skuadrat e çdo...

Tirana rremben 3-pikeshin ndaj Shenkollit, triumfon dhe Bylisi

Janë luajtur sot takimet e javës së 18 dhe të fundit të fazës së dytë, në Kategorinë e parë, ku Bylisi u ndal në barazim në shtëpi, ndërsa Tirana u rikthye te fitorja, teksa mposhti 4-1 Shënkollin. Nga ana tjetër,...

MOST COMMENTED

Norvegjia në superformë, ‘shoku’ i Ibrës shënon 3 gola

Vetëm 3 ditë para ndeshjes miqësore në ‘Elbasan Arena’, kundër Shqipërisë së Panuccit, Norvegjia është ndeshur në një tjetër takim miqësor me Australinë. Skuadra nordike...

HOT NEWS