Home Shqiperi

Shqiperi

Pacult sheh nga finalja: Ne të favorizuar, por duhet një Kukës super

Nga suksesi me goleadë ndaj Partizanit, në garën për vendin e dytë në kampionat, Kukësi tashmë është projektuar drejt finales së Kupës së Shqipërisë. Më parë skuadra e Peter Pacult duhet të kalojë Laçin, një rival që e vlerëson...

Kampionati i portierëve, nga Shehi te Sherri, sa ndikojnë “gardianët”

Kategoria Superiore po i afrohet dalëngadalë epilogut. Disa verdikte janë përcaktuar, si largimi i Lushnjës nga elita e futbollit shqiptar, por gjithashtu është mbyllur çështja e titullit dhe është thuajse i konfirmuar vendi i dytë. Megjithëse kanë mbetur edhe 7...

Kukësi-Laçi, antagonizmi vazhdon, synohet finalja e Kupës

Kompeticionet e Kupave Kombëtare në përgjithësi në Europë janë anashkaluar dhe ky trend jo për t’u marrë shembull filloi të aplikohej edhe në Shqipëri, megjithatë vitet e fundit Kupa ka marrë një tjetër rëndësi edhe për faktin se është...

Kupa, kamardare shpëtimi për Flamurtarin dhe Laçin, prestigj për Skënderbeun dhe ngushëllim për Kukësin

Pasi është arkivuar java 29-të e kampionatit vëmendja në futbollin shqiptar shkon tek Kupa, gjysmëfinalet e kthimit të së cilës do të tregojnë dhe çifitin finalist. Nëse në momentin e shortit Kupa shihej si një trofe prestigji midis 4...

Hakaj: Emocion i madh, Teuta mund t’ia dalë

Esin Hakaj ishte një nga lojtarët më të mirë të ndeshjes Teuta-Vllaznia, jo vetëm për golin që shënoi, por edhe për shpirtin e garës që tregoi gjatë gjithë 90-minutëshit. Ky ishte një takim i veçantë për mbrojtësin shkodran, pasi...

Begeja: Fitore shprese, lojtarët e ndjejnë përgjegjësinë

Mjaft i lumtur dhe i kënaqur me fitoren e sotme është shfaqur trajneri i Teutës, Gentian Begeja, që pranoi se skuadra ka rritur angazhimin në fushë ne lojës. Një sukses shumë i rëndësishëm që ju jep frymëmarrje… Begeja: Unë e kam thënë...

Gjoka: Golat na tronditën, gabuam gjithçka

Trajneri i Vllaznisë, Ernes Gjoka u shpreh mjaft I zhgënjyer jo vetëm për humbjen në Durrës, por mbi të gjitha për mënyrën e lojës së skuadrës së tij. Një humbje që ‘djeg’ përballë një kundërshtari direkt… Gjoka: Ishte një ndeshje që për...

Tani edhe matematikisht, Lushnja kthehet andej nga erdhi

Pas fitores së Teutës në Durrës, 2-0 ndaj Vllaznisë, skuadra e Begejës e ka çuar në 23 pikë diferencën me Lushnjën e vendit të fundit. Pikërisht për këtë arsye, Lushnja sot ka rënë edhe matematikisht në Kategorinë e Parë,...

Fitore shprese për Teutën, shkodranët ndëshkojnë Vllazninë

Teuta ka mposhtur 2-0 Vllazninë në sfidën direkte për mbijetesën dhe e ka bërë akoma më interesante garën në zonën e ftohtë të renditjes. Në ‘Niko Dovana’, ishin dy shkodranë që ndëshkuan Vllazninë, pasi në minutën e 32-të, portieri Sherri...

Rasti “Ahmataj”, kur edhe fatin e ke kundër në debutim

Për një trajner në debutim, ndonjëherë nevojitet dhe një dorë e fatit për të patur fillimin e duhur, por Julian Ahmatajt dhe Kamzës në sfidën me Skënderbeun më tepër se çdo gjë i mungoi fati. Në sfidën e tij...

MOST COMMENTED

Reagimi i Tiranës: Dënojmë sulmin dhe mbështesim Memellin

Ngjarja e rëndë që ndodhi në “Skënder Halili”, ku prindi i një futbollisti të ri të Tiranës u konfliktua verbërisht dhe më pak edhe...

HOT NEWS