TOP 5 “Mbretërit” e golave në Europë/ “Gjyshi” Quagliarella sfidon yjet e futbollit

E gjithë bota flet për yjet e Barcelonës dhe PSG Lionel Messi e Kilian Mbappe sa i përket garës për “Këpucën e Artë” në Europë, por nuk duhet harruar as italiani Fabio Quagliarella. Edhe pse në një moshë relativisht të madhe, 36 vjeç, sulmuesi i Sampdorias po bën një super-sezon në Seriea A dhe deri … Read moreTOP 5 “Mbretërit” e golave në Europë/ “Gjyshi” Quagliarella sfidon yjet e futbollit

Sa shumë talente në futboll/ Ja formacioni ideal me 11 të rinjtë më premtues

Shumë prej tyre priten të rikthehen në bazë, për disa të tjerë do duhen shpenzuar shifra të rëndësishme. Mes talenteve në qarkullim dhe të rinjve të huazuar nga Interi, mund të ndërtohet një 11-she premtuese. PORTIERI – 1)Ionut Radu: i vitlindjes 1997, shihet si pasardhësi i Handanoviçit. Mund të riblihet nga Xhenoa për 15 milionë euro. … Read moreSa shumë talente në futboll/ Ja formacioni ideal me 11 të rinjtë më premtues