Home Kupa e Botes 2018

Kupa e Botes 2018

“King Zlatan”, arma plus e Suedisë në “Rusi 2018”?

Në fund të fazës së grupeve në Europianin e Vitit 2016 , Suedia i tha lamtumirë kompeticionit dhe “Mbreti” i futbollit në vendin skandinav, Zlatan Ibrahimovic, hoqi dorë nga froni, duke lajmëruar largimin nga përfaqësuesja. Suedia nisi një rrugëtim të...

Ibra shënon sërish, paralajmëron pjesëmarrjen në Botëror

Mundësitë që të shohim Zlatan Ibrahimoviç në kampionatin botëror ‘Rusi 2018’, por rriten gjithnjë e më shumë. Këtë e konfirmon vetë sulmuesi shtatlartë, që nëpërmjet një Twitteri nga llogaria e tij, ka shkruar: Mundësitë për të shkuar në Botëror,...

Sampaoli përgatit listën, Icardi jashtë Botërorit?

Mauro Icardi shënon dhe shkëlqen te Interi, por duket se kjo nuk i bën aspak përshtypje trajnerit të Argjentinës, Jorge Sampaoli. Mediat pranë klubit zikaltër konfirmojnë se shanset që kapiteni të marrë pjesë në ‘Rusi 2018’ me Argjentinën, janë...

Masa e Moskës, Polici Turistike për të shmangur huliganizmin

Për të garantuar sigurinë maksimale gjatë evenimentit të Kupës së Botës, autoritetet ruse kanë prezantuar krijimin policisë turistike në përpjekje edhe për të transmetuar imazhin e një vendi paqësor pas tensioneve të fundit diplomatike ku është përfshirë Moska zyrtare....

Messi zbulon favoritët për të fituar Botërorin

Lionel Messi ka dhënë një intervistë për mediat argjentinase, ku ka folur për kampionatin botëror ‘Rusi 2018’, ndërsa nuk e ka fshehur se synon triumfin me Argjentinën. 5 herë fituesi i Topit të Artë pranon se gara për të...

FIFA përcakton listën e gjyqtarëve të Botërorit

FIFA përcakton listën përfundimtare të 36 arbitrave që do të drejtojnë 64 ndeshjet e fazës finale të kampionatit të ardhshëm botëror, kompeticion që do të startojë më datë 14 qershor në Rusi. Komisioni i posaçëm i organizmit më të...

Spanja vendos premio, 125 mijë euro çdo futbollist për Botërorin

Suksesi në Botërorin e Rusisë gjatë verës vlen 125 mijë euro neto për lojtarët e Spanjës. Ky është shpërblimi i fiksuar nga Fedearata Spanjolle e Futbollit, sipas asaj që raporton “AS”. Kalimi i fazës së grupeve do t’i siguronte...

Zyrtare, Infantino i thotë po teknologjisë, VAR do të përdoret në Kupën e Botës

Tashmë është zyrtare, në Botërorin Rusi 2018-të që do të zhvillohet verën e ardhshme, do të përdoret sistemi VAR. FIFA ka ndezur dritën jeshile që në kompeticionin që do të zhvillohet në Rusi të përdoret Video Asistan Referee, sistemi-video...

A do të jenë pjesë e Botërorit Higuain, Dybala e Icardi? Përgjigjen e jep...

Pualo Dybala dhe Gonzalo Higuain, por edhe Mauro Icardi, do ta mësojnë më 14 janar nëse do të jenë pjesë e Argjentinës për Botërorin “Rusi 2018”. Trajneri i “Albicelestes”, Jorge Sampaoli, u shpreh i kënaqur nga fakti që dy...

E konfirmuar, VAR-i do te implementohet ne Boterorin “Rusi 2018”

VAR-i do të përdoret në Botërorin “Rusi 2018”, që do të zhvillohet nga data 14 qershor deri më 15 korrik. Kështu u vendos në unanimitet të plotë në mbledhjen e zhvilluar në Zyrih nga IFAB (International Football Association Board). “Ky...

MOST COMMENTED

Buzëqesh mekaniku i aksidentuar, gjobë dhe hetim për Ferrarin

Bashkë me natën, ka kaluar edhe frika për ato pamje vërtet të dhimbshme që u transmetuan nga gara e Formula 1 në Bahrein, ku...

HOT NEWS