Mik me Kapelon dhe baba slloven, ja “sekretet” e italianit Edi Reja

Trajneri i ri i Shqipërisë, Eduardo (Edi) Reja, nuk është një italian “puro”. 73-vjeçari ka lindur në fshatin Loçnik, që ndodhet në periferi të qytetit slloven, Gorica, pranë kufirit me Italinë. Babai i Rejës ishte slloven, ndërsa nëna e tij ishte italiane. Megjithatë, jeta e trajnerit që u zyrtarizua dje në pankinën kuqezi është lidhur … Read moreMik me Kapelon dhe baba slloven, ja “sekretet” e italianit Edi Reja

Ish-sulmuesi i Kombëtares në stafin teknik të Edy Rejas

Pasi mori zyrtarisht drejtimin e kombëtares shqiptare, Edoardo Reja po mendon edhe për stafin që do ta shoqërojë në këtë aventurë të re. Ende nuk janë zyrtarizuar emrat e bashkëpuntorëve të Rejas edhe pse flitet se zëvendëstrajner do të jetë Alessandro Calori i cili është larguar nga drejtimi i Ternanës në Serie C, në shkurt … Read moreIsh-sulmuesi i Kombëtares në stafin teknik të Edy Rejas

Edi Reja nesër në Shqipëri, ja kur prezantohet

Trajneri i ri i Kombëtares do të jetë Edi Reja. Ai do të shoqërohet nga Armand Duka në konferencën e lajmëruar për mediat në orën 15:00. Reja, me një CV të pasur në Itali, do të zëvendësojë në stolin e kombëtares sonë, Kristian Panuçin.  Ai është përzgjedhur nga një mori emrash që qarkulluan si pasardhës … Read moreEdi Reja nesër në Shqipëri, ja kur prezantohet

Edi Reja nis “punën” si trajner i Shqipërisë, ja ç’ka bërë italiani

Edhe pse nuk është zyrtarizuar ende si trajner i Kombëtares, italiani Edi Reja duket se nuk ka humbur kohë për t’iu përveshur punës. Portali italian “Bergamoesport.it” raporton se tekniku 73-vjeçar ka qenë i pranishëm në stadium mbrëmjen e djeshme për të ndjekur sfidën mes Atalantës dhe Empolit, që përfundoi me rezultatin e barabartë 0-0. Sipas … Read moreEdi Reja nis “punën” si trajner i Shqipërisë, ja ç’ka bërë italiani

Reja e nis “ters” te Shqipëria, klubi italian i prish planet teknikut të ri

Edi Reja pritet që të marrë për pak orë, drejtimin edhe zyrtarisht të Kombëtares shqiptare. Si ndihmës të tij, tekniku italian kishte zgjedhur edhe Alessandro Calorin, një ish-mbrojtës i njohur në Itali, tashmë në rolin e trajnerit. Por, nga Italia raportohen probleme me Calorin. Siç shkruan portali i gazetarit të njohur, Gianluca Di Marzio, ky … Read moreReja e nis “ters” te Shqipëria, klubi italian i prish planet teknikut të ri

Benvenuto Mister! Edy Reja trajeri i ri kuqezi

Tashmë është çdo gjë zyrtare, trajneri i ri i Kombëtares shqiptare do të jetë Edi Reja. Takimi vendimtar mes paleëve pritet të mërkurën siç ben me dije “Sky Sports”. Dinastia e trajnerëve italianë në stolin e Shqipërisë do të vazhdojë dhe të mërkurën do të ketë një takim zyrtar mes palëve në Tiranë për të … Read moreBenvenuto Mister! Edy Reja trajeri i ri kuqezi

Tre shqiptarë mahnisin Norvegjinë

Një javë shumë e mbarë ka qenë kjo që lamë pas, për lojtarët me origjinë shqiptare, të cilët luajnë në kampionatin norvegjez. Herolind Shala, Yldren Ibrahimaj dhe Elbasan Rashani kanë gjetur rrugën e rrjetës, me skuadrat e tyre. Mesfushori i Kosovës, Shala ka qenë protagonist aboslut në ndeshjen që Valerenga e tij ka fituar 4-1 … Read moreTre shqiptarë mahnisin Norvegjinë