Skënderbeu sot në CAS, ja kur vjen përgjigja e shumëpritur

Skënderbeu pret që të marrë një lajm të mirë nga CAS-i, në mënyrë që të rikthehet edhe një herë tjetër në Kupat e Europës. Në Lozanë ka shkuar presidenti Ardian Takaj i cili do të ndjekë nga afër punimet për çështjen e klubit të tij, i shoqëruar nga avokatët të cilët mbarojnë korçarët. Sot nuk … Read moreSkënderbeu sot në CAS, ja kur vjen përgjigja e shumëpritur

Hidhet shorti, ja përballjet e gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë

U hodh në Federatën Shqiptare të Futbollit shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë. Golat përcaktuan këto çifte: Kukësi-Skënderbeu dhe Luftëtari-Tirana. Ndeshjet e vajtjes do të zhvillohen më 24 prill, ndërsa ato të kthimit më 8 maj. Finalja e madhe pritet të zhvillohet datën 2 qershor. Fituesja e Kupës shkon në turin e dytë të Ligës së Europës. … Read moreHidhet shorti, ja përballjet e gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë

Në Korçë presin sihariq nga CAS-i

Ardjan Takaj është nisur që mbrëmë drejt Zvicrës dhe destinacioni do të jetë Lozana, atje ku më 16 prill, të martën, do të mbahet seanca dëgjimore në KAS për gjyqin mes Skënderbeut dhe UEFA-s. Nga burime të Lajme Sport mësohet se trajnerët që ishin zgjedhur për ekspertizën e ndeshjeve dhe golave, për të cilët dyshohen korçarët … Read moreNë Korçë presin sihariq nga CAS-i