Milot Rashica, njeriu i momentit në Bundesligë

Milot Rashica vazhdon të spikasë në Bundesligën gjermane. Në këtë sezon, sulmuesi anësor i përfaqësueses së Kosovës është shndërruar në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Werder Bremen dhe po ndihmon bardhë-jeshilët të sigurojnë një vend në kompeticionet europiane sezonin e ardhshëm, me Werderin që mund ta arrijë Europën nga kampionati por edhe nga … Read moreMilot Rashica, njeriu i momentit në Bundesligë

VIDEO/ Autogoli më qesharak që keni parë ndonjëherë

Një portier amerikan ka bërë një gabim shumë qesharak që përfundoi me autogol. Episodi ndodhi në ndeshje New York City-Minnesota United, kur Sean Johnson kërkoi të kontrollonte një top të pasuar pas nga shoku i tij i skuadrës, por përfundoi duke e dërguar atë në rrjetë. Sigurisht që është një nga autogolat më qesharakë që … Read moreVIDEO/ Autogoli më qesharak që keni parë ndonjëherë

Real Madrid-Manchester United, gati shkëmbimi i yjeve

Real Madridi është gati të ofrojë një shkëmbim të bujshëm. “Los Blancos” janë fiksuar pas Paul Pogba dhe këtë herë janë të gatshëm të japin përveçse parave dhe Gareth Bale në shkëmbim. Sipas “Don Balon”, vlera e francezit është 150 milionë euro dhe vetëm me këtë shifër do ta lëshonte Manchester United lojtarin. Pritet që … Read moreReal Madrid-Manchester United, gati shkëmbimi i yjeve

Reja e nis “ters” te Shqipëria, klubi italian i prish planet teknikut të ri

Edi Reja pritet që të marrë për pak orë, drejtimin edhe zyrtarisht të Kombëtares shqiptare. Si ndihmës të tij, tekniku italian kishte zgjedhur edhe Alessandro Calorin, një ish-mbrojtës i njohur në Itali, tashmë në rolin e trajnerit. Por, nga Italia raportohen probleme me Calorin. Siç shkruan portali i gazetarit të njohur, Gianluca Di Marzio, ky … Read moreReja e nis “ters” te Shqipëria, klubi italian i prish planet teknikut të ri

Në Korçë presin sihariq nga CAS-i

Ardjan Takaj është nisur që mbrëmë drejt Zvicrës dhe destinacioni do të jetë Lozana, atje ku më 16 prill, të martën, do të mbahet seanca dëgjimore në KAS për gjyqin mes Skënderbeut dhe UEFA-s. Nga burime të Lajme Sport mësohet se trajnerët që ishin zgjedhur për ekspertizën e ndeshjeve dhe golave, për të cilët dyshohen korçarët … Read moreNë Korçë presin sihariq nga CAS-i

Benvenuto Mister! Edy Reja trajeri i ri kuqezi

Tashmë është çdo gjë zyrtare, trajneri i ri i Kombëtares shqiptare do të jetë Edi Reja. Takimi vendimtar mes paleëve pritet të mërkurën siç ben me dije “Sky Sports”. Dinastia e trajnerëve italianë në stolin e Shqipërisë do të vazhdojë dhe të mërkurën do të ketë një takim zyrtar mes palëve në Tiranë për të … Read moreBenvenuto Mister! Edy Reja trajeri i ri kuqezi

Tre shqiptarë mahnisin Norvegjinë

Një javë shumë e mbarë ka qenë kjo që lamë pas, për lojtarët me origjinë shqiptare, të cilët luajnë në kampionatin norvegjez. Herolind Shala, Yldren Ibrahimaj dhe Elbasan Rashani kanë gjetur rrugën e rrjetës, me skuadrat e tyre. Mesfushori i Kosovës, Shala ka qenë protagonist aboslut në ndeshjen që Valerenga e tij ka fituar 4-1 … Read moreTre shqiptarë mahnisin Norvegjinë