Dëmtimi i rëndë/ Shqiptari i Lazios mbyll sezonin

Futbolli i Lazios, Valon Berisha duket se është i pafat. Sezoni i tij i parë në Itali nuk ka shkuar brenda pritshmërive për shkak edhe të dëmtimeve. Mesfushori ka pësuar një tjetër dëmtin kësaj herë më të rëndë. Mediat italiane kanë informur se 26-vjeçari do të t’i nënshtrohet një tjetër operacioni. Sezoni për të është … Read moreDëmtimi i rëndë/ Shqiptari i Lazios mbyll sezonin

Edi Reja nesër në Shqipëri, ja kur prezantohet

Trajneri i ri i Kombëtares do të jetë Edi Reja. Ai do të shoqërohet nga Armand Duka në konferencën e lajmëruar për mediat në orën 15:00. Reja, me një CV të pasur në Itali, do të zëvendësojë në stolin e kombëtares sonë, Kristian Panuçin.  Ai është përzgjedhur nga një mori emrash që qarkulluan si pasardhës … Read moreEdi Reja nesër në Shqipëri, ja kur prezantohet

Merret vendimi/ Ja kur nis sezoni i ri i Serie A

Liga e Serisë A është mbledhur sot dhe ka vendosur datën e startimit të kampionatit për sezonin e ardhshëm, si dhe detaje të tjera në lidhje me kalendarin. Kështu, duke marrë parasysh interesin e tifozëve dhe faktin që në fillim të gushtit shumë prej tyre janë me pushime, është vendosur që kampionati të startojë fundjavën … Read moreMerret vendimi/ Ja kur nis sezoni i ri i Serie A

Skënderbeu sot në CAS, ja kur vjen përgjigja e shumëpritur

Skënderbeu pret që të marrë një lajm të mirë nga CAS-i, në mënyrë që të rikthehet edhe një herë tjetër në Kupat e Europës. Në Lozanë ka shkuar presidenti Ardian Takaj i cili do të ndjekë nga afër punimet për çështjen e klubit të tij, i shoqëruar nga avokatët të cilët mbarojnë korçarët. Sot nuk … Read moreSkënderbeu sot në CAS, ja kur vjen përgjigja e shumëpritur

Edi Reja nis “punën” si trajner i Shqipërisë, ja ç’ka bërë italiani

Edhe pse nuk është zyrtarizuar ende si trajner i Kombëtares, italiani Edi Reja duket se nuk ka humbur kohë për t’iu përveshur punës. Portali italian “Bergamoesport.it” raporton se tekniku 73-vjeçar ka qenë i pranishëm në stadium mbrëmjen e djeshme për të ndjekur sfidën mes Atalantës dhe Empolit, që përfundoi me rezultatin e barabartë 0-0. Sipas … Read moreEdi Reja nis “punën” si trajner i Shqipërisë, ja ç’ka bërë italiani

Hidhet shorti, ja përballjet e gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë

U hodh në Federatën Shqiptare të Futbollit shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë. Golat përcaktuan këto çifte: Kukësi-Skënderbeu dhe Luftëtari-Tirana. Ndeshjet e vajtjes do të zhvillohen më 24 prill, ndërsa ato të kthimit më 8 maj. Finalja e madhe pritet të zhvillohet datën 2 qershor. Fituesja e Kupës shkon në turin e dytë të Ligës së Europës. … Read moreHidhet shorti, ja përballjet e gjysmëfinaleve të Kupës së Shqipërisë

Barça dhe Juve, gati të presin biletën për në gjysmëfinale

Sot, në orët e vona të mbrëmjes do të mësohen emrat e dy skuarave të para gjysmëfinaliste të Champions League.  Në orën 21:00, në “Camp Nou” të Barcelonës dhe në “Allianz Stadium” të Torinos, dy ekipet pretendente të kompeticionit, Barcelona dhe Juventus, zbresin në fushë për të përmbushur pritshmëritë e krijuara falë rezultateve të arritura … Read moreBarça dhe Juve, gati të presin biletën për në gjysmëfinale

VIDEO/ Arsenal, tri pikë me aromë Champions-i

Arsenali ka marrë tri pikë në transfertë, duke mposhtur 0-1 Watford. Arsenali i Unai Emery ka marrë fitore të vështirë në “Vicarage Road” kundër Watfordit, raporton Gazeta Express. “Topçinjtë” morën tri pikë falë një gabimi të portierit, Ben Foster, që nuk e largoi topin siç duhet me kohë në minutën e 10’ dhe këtë gabim, … Read moreVIDEO/ Arsenal, tri pikë me aromë Champions-i

GOLAT/Tjetër ndeshje për tu harruar për Real Madrid

Real Madrid është ndalur në barazim 1-1 në transfertë përballë Leganes e vlefshme për javën e 32-të në La Liga. Vendasit ishin të parët që kaluan në avantazh, ku Silva shënoi në minutën e 45’-të të ndeshjes. Me fillimin e pjesës së dytë, Reali i Madridit “zgjohet” për të barazuar rezultatin 1-1 me anë të … Read moreGOLAT/Tjetër ndeshje për tu harruar për Real Madrid