Merret vendimi/ Ja kur nis sezoni i ri i Serie A

Liga e Serisë A është mbledhur sot dhe ka vendosur datën e startimit të kampionatit për sezonin e ardhshëm, si dhe detaje të tjera në lidhje me kalendarin. Kështu, duke marrë parasysh interesin e tifozëve dhe faktin që në fillim të gushtit shumë prej tyre janë me pushime, është vendosur që kampionati të startojë fundjavën … Read moreMerret vendimi/ Ja kur nis sezoni i ri i Serie A

Conte “le me gisht në gojë” Interin, ja ku pritet të shkojë italiani

Antonio Conte është gati për të pranuar ofertën e Bayernit të Mynihut, që e konsideron italianin trajnerin ideal për të pasuar kroatin Niko Kovac, që edhe nëse do ta fitojë Bundesligës, nuk do të qëndrojë në krye të kampionëve të Bundesligës. Një lajm i keq ky për drejtuesit e Interit dhe Romës, që mendonin ta … Read moreConte “le me gisht në gojë” Interin, ja ku pritet të shkojë italiani