Formacionet zyrtare të Inter-Juve, Icardi e nis si titullar

Mauro Icardi e nis si titullar derbin e Italisë, Inter-Juventus, që starton sonte në ora 20:30. Dy ekipet sapo kanë publikuar formacionet zyrtare, ku bie në sy prezenca e ish kapitenit zikaltër në majën e sulmit. Nga ana tjetër, Massimiliano Allegri i beson sulmin dyshes Bernardeschi-Ronaldo, ndërsa bie në sy vendosja si mbrojtës krahu i … Read moreFormacionet zyrtare të Inter-Juve, Icardi e nis si titullar

Milan piketon trajnerin e së ardhmes, ja kush pritet të jetë timonieri i ri i kuqezinjëve

Milani piketon trajnerin për sezonin e ri. Sipas asaj që shkruan Calciomercato, drejtuesit e klubit kuqezi kanë nisur kontaktet me teknikun italian të Chelsea, Maurizio Sarri. Ish trajneri i Napolit pritet të mbyllë aventurën e tij në “Stamford Bridge” dhe rikthimi në Serie A duket opsioni më i mundshëm, përcjell Syri.net. Sipas asaj që shkruajnë … Read moreMilan piketon trajnerin e së ardhmes, ja kush pritet të jetë timonieri i ri i kuqezinjëve

Juve e vendosur, ja oferta e bardhezinjëve për talentin e Fiorentinës

Juventus është e vendosur të bëjë të tijin futbollistin e Fiorentinës, Federico Chiesa. Kërkesa e klubit viola për kartonine talentit është shumë e lartë, por sipas asaj që shkruan TuttoSport, pritet të arrihet marrëveshja mes palëve. Ideja e klubit bardhezi është pagimi i 45 milionë eurove, plus kartonin e Orsolinit, futbollist që luan për Bolognan, … Read moreJuve e vendosur, ja oferta e bardhezinjëve për talentin e Fiorentinës

“W8nderful”/ Harrohet Ajax, Juventus fiton titullin e 8 rradhazi

Shampanjë dhe lot gëzimi. Juventusi fiton titullin kampion për herën e 8 radhazi në Serie A. Pas fitores me përmbysje 2-1 ndaj Fiorentinës, “Zonja e vjetër” me në krye Cristiano Ronaldon ka siguruar matematikisht titullin e 35-të në historinë e klubit. Fillimisht ishin miqtë që befasuan të gjithë duke shënuar golin e avantazhit në minutën … Read more“W8nderful”/ Harrohet Ajax, Juventus fiton titullin e 8 rradhazi

Wanda Nara zbulon të ardhmen e Mauro Icardit

Wanda Nara ka dhënë një intervistë për një program të “Canale 5”, ku ka konfirmuar se sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, do të vijojë të jetë pjesë e skuadrës zi-kaltër edhe në sezonin e ardhshëm. Bashkëshortja menaxhere e argjentinasit ka treguar se tashmë Mauro është shumë më i qetë dhe se do të vijojë të … Read moreWanda Nara zbulon të ardhmen e Mauro Icardit

Dybala drejt Interit? Në Itali nis shitja e fanellave

Një ndër skenarët më të përfolur nga mediat italiane për merkaton e verës është një shkëmbim kokë më kokë mes Paulo Dybalas dhe Mauro Icardit. Megjithatë një pakt i tillë duket i vështirë për t’u arritur, sa i takon termave ekonomike mes palëve. Tifozët zikaltër duket se kanë nisur të ëndërrojnë për Dybalan. Kësisoj mediat … Read moreDybala drejt Interit? Në Itali nis shitja e fanellave

Milan, Piatek gati të thyejë rekordin e Shevchenkos

Milan do të përballet me Parman të shtunën me shpresën për të siguruar një vend sezonin e ardhshëm në Champions League. Sulmuesi i kuqezinjve, Krzysztof Piatek po përpiqet të shkruajë historinë në listën e golashënuesve në Serie A. Rekordi aktual mbahet nga legjenda Andriy Shevchenko, i cili në sezonin e tij të parë me Milanin … Read moreMilan, Piatek gati të thyejë rekordin e Shevchenkos

VIDEO/ Materaci në Tiranë, ja surpriza e tifozëve shqiptare

Ish-mbrojtësi i Interit, Marko Materaci ndodhet në Tiranë teksa do të marrë pjesë në një event. Një grup tifozësh interistë në kryeqytet vendosën ta surprizonin 45-vjeçarin duke u organizuar në sheshin “Skënderbej”, me shaj dhe flamuj zikaltër. Nuk kanë munguar fotot dhe videot me ish-kampionin e Botës, i cili mbajti veshur fanellën e Interit për … Read moreVIDEO/ Materaci në Tiranë, ja surpriza e tifozëve shqiptare

Rikthim te Juve apo…? Conte: Zgjedh projektin më të mirë

Antonio Conte do të rikthehet në pankinë dhe kjo do të ndodhë në muajin qershor. Ajo që duhet të mësohet është skuadra ku do të shkojë trajneri italian, i cili po shijon pushimet pas shkarkimit nga ana e Chelseat. Klubet që pretendojnë shërbimin e Contes nuk janë të paktë. Në Itali, emri i tij është … Read moreRikthim te Juve apo…? Conte: Zgjedh projektin më të mirë

Dëmtimi i rëndë/ Shqiptari i Lazios mbyll sezonin

Futbolli i Lazios, Valon Berisha duket se është i pafat. Sezoni i tij i parë në Itali nuk ka shkuar brenda pritshmërive për shkak edhe të dëmtimeve. Mesfushori ka pësuar një tjetër dëmtin kësaj herë më të rëndë. Mediat italiane kanë informur se 26-vjeçari do të t’i nënshtrohet një tjetër operacioni. Sezoni për të është … Read moreDëmtimi i rëndë/ Shqiptari i Lazios mbyll sezonin