Barça dhe Juve, gati të presin biletën për në gjysmëfinale

Sot, në orët e vona të mbrëmjes do të mësohen emrat e dy skuarave të para gjysmëfinaliste të Champions League.  Në orën 21:00, në “Camp Nou” të Barcelonës dhe në “Allianz Stadium” të Torinos, dy ekipet pretendente të kompeticionit, Barcelona dhe Juventus, zbresin në fushë për të përmbushur pritshmëritë e krijuara falë rezultateve të arritura … Read moreBarça dhe Juve, gati të presin biletën për në gjysmëfinale

VIDEO/ Arsenal, tri pikë me aromë Champions-i

Arsenali ka marrë tri pikë në transfertë, duke mposhtur 0-1 Watford. Arsenali i Unai Emery ka marrë fitore të vështirë në “Vicarage Road” kundër Watfordit, raporton Gazeta Express. “Topçinjtë” morën tri pikë falë një gabimi të portierit, Ben Foster, që nuk e largoi topin siç duhet me kohë në minutën e 10’ dhe këtë gabim, … Read moreVIDEO/ Arsenal, tri pikë me aromë Champions-i

GOLAT/Tjetër ndeshje për tu harruar për Real Madrid

Real Madrid është ndalur në barazim 1-1 në transfertë përballë Leganes e vlefshme për javën e 32-të në La Liga. Vendasit ishin të parët që kaluan në avantazh, ku Silva shënoi në minutën e 45’-të të ndeshjes. Me fillimin e pjesës së dytë, Reali i Madridit “zgjohet” për të barazuar rezultatin 1-1 me anë të … Read moreGOLAT/Tjetër ndeshje për tu harruar për Real Madrid

Milot Rashica, njeriu i momentit në Bundesligë

Milot Rashica vazhdon të spikasë në Bundesligën gjermane. Në këtë sezon, sulmuesi anësor i përfaqësueses së Kosovës është shndërruar në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Werder Bremen dhe po ndihmon bardhë-jeshilët të sigurojnë një vend në kompeticionet europiane sezonin e ardhshëm, me Werderin që mund ta arrijë Europën nga kampionati por edhe nga … Read moreMilot Rashica, njeriu i momentit në Bundesligë

Real Madrid-Manchester United, gati shkëmbimi i yjeve

Real Madridi është gati të ofrojë një shkëmbim të bujshëm. “Los Blancos” janë fiksuar pas Paul Pogba dhe këtë herë janë të gatshëm të japin përveçse parave dhe Gareth Bale në shkëmbim. Sipas “Don Balon”, vlera e francezit është 150 milionë euro dhe vetëm me këtë shifër do ta lëshonte Manchester United lojtarin. Pritet që … Read moreReal Madrid-Manchester United, gati shkëmbimi i yjeve

FOTO/ Juventusi publikon listën e lojtarëve, ja mungesat përballë Ajax

Juventusi ka publikuar listën e lojtarëve për duelin e kthimit kundër Ajaxit në Champions League. Mario Mandzukic nuk ka arritur të rikuperohet, ndërsa te Juventusi do të mungojnë edhe Girgio Chiellini dhe Martin Cacerez të cilët janë të dëmtuar. Kujtojmë që ndeshjen e parë Juventusi nuk mori më shumë se një barazim 1-1 përballë Ajaxit. … Read moreFOTO/ Juventusi publikon listën e lojtarëve, ja mungesat përballë Ajax

Allegri bën gati kurthin e radhës

Alegri ka dalë në konferencë për shtyp dhe ka sqaruar dëmtimet dhe i ka dhënë përgjigje disa pikëpyetjeve të gazetarëve. Ajaksi? “Ata nuk kanë se çfarë të humbasin në transfertë. Duhet të kemi një respekt të madh për ta dhe të bëjmë mirë në ndërtimin e lojës. Të pafatët? “Kielini është duke u përmirësuar, por nuk do … Read moreAllegri bën gati kurthin e radhës