Talenti që po çmend “Big”-ët e Europës, ja kur vendoset e ardhmja e Pepe

Një prej emrave më të përfolur për momentin në futboll është Nicholas Pepe, sulmuesi nga Bregu i Fidishtë i Lille në Ligue I. Lojtari i datëlindjes 1995 po kalon një sezon të shkëlqyer, me 20 gola dhe 12 asiste dhe duke tërhequr vëmendjen e klubeve më në zë në Europë: Barcelona, Chelsea, Manchester United, Liverpool, … Read moreTalenti që po çmend “Big”-ët e Europës, ja kur vendoset e ardhmja e Pepe

Liverpool-Juventus, duel për yllin e Lyon

Verën e kaluar, Nabil Fekir ishte shumë pranë Liverpoolit, por në fund të sezonit, presidenti i Lyon vendosi të mbajë fantazistin edhe për një tjetër vit në Ligue I. Megjithatë këtë verë, tekniku i “The Reds”, Jurgen Klopp do të trokasë sërish në dyert e klubit francez, për të marrë fantazistin në “Anfield Road”, shifrat … Read moreLiverpool-Juventus, duel për yllin e Lyon

Gjesti fantastik i PSG, bileta falas për zjarrfikësit e Notre Dame

Paris Saint Germain do të përballet me Monacon në derbi të kësaj jave në Ligue 1. Por, lajmi që ka bërë bujë në Francë ka qenë gjesti i kampionëve para kësaj ndeshje. PSG ka ofruar 500 bileta falas për zjarrfikësit që punuan me orë të tëra për të shuar zjarrin që pushtoi Katedralen në Notre … Read moreGjesti fantastik i PSG, bileta falas për zjarrfikësit e Notre Dame