Messi magjik, Barcelona me një këmbë drejt finales

Barcelona ka hedhur njërën këmbë drejt finales së madhe të Ligës së Kampionëve, pasi mposhti në përballjen e parë gjysmëfinale Liverpoolin, me rezultatin e thellë 3-0 në “Camp Nou”. Nën një atmosferë elektrizuese, ishin anglezët që morën të parët iniciativë, duke kontrolluar topin më gjatë se vendasit dhe duke dhënë disa shkëndija goli, por pa … Read moreMessi magjik, Barcelona me një këmbë drejt finales

“It’s coming home”, futbolli anglez po fiton Europën

Kur kombëtarja angleze nisi të kalojë me radhë disa rivalë në Botërorin e verës së kaluar, të shumtë ishin tifozët që menduan se “futbolli po kthehej në shtëpi”, duke e kthyer në një trend fjalinë e stampuar në mijëra bluza dhe stema të “3 luanëve”. Por, edhe pse në vendin ku u shpik loja më … Read more“It’s coming home”, futbolli anglez po fiton Europën

Flet Mourinho: Ja gabimet e Juventus përballë Ajax

Të hënën Mourinho parashikoi se mund të kishte surpriza në takimin mes Juventusit dhe Ajaxit, dhe në fakt gjithçka u konfirmua mbrëmjen e të martës, kur bardhezinjtë u eliminuan pas një ndeshjeje perfekte të të rinjve të talentuar holandezë. Gjatë një interviste për “Russia Today”, sërish trajneri portugez foli për sfidën e të martës në … Read moreFlet Mourinho: Ja gabimet e Juventus përballë Ajax

FOTO/ Ironia “therëse” e Manchesterit për “VAR”-in

Manchester City do të përballet me Tottenhamin për të tretën herë brenda këtij muaji, kur të shtunën në mesditë të duelojnë për javën e 35-të të kampionatit anglez, Premier League. Kjo ndeshje vjen ende pa u shuar kujtimet e supersfidës që përfundoi me rezultatin 4-3 në mesjavë, për çerekfinalet e Champions League, ku u regjistrua … Read moreFOTO/ Ironia “therëse” e Manchesterit për “VAR”-in

Ajax gati të blindojë strategun e tij

Ecuria e jashtëzakonshme në UEFA Champions League por edhe vendi i parë në kampionat dhe arrita në finalen e Kupës së Holandës kanë detyruar drejtuesit e Ajax të rishikojnë kontratën aktuale të strategut të kësaj skuadre, trajnerit Eric ten Hag. Për 49-vjeçarin po shfaqin interes disa prej klubeve më të mëdha të Europës, mes tyre … Read moreAjax gati të blindojë strategun e tij

GOLAT/ Ajaxi “masakron” Juven në Torino, holandezët në gjysmëfinale

Nuk mjafton as Cristiano Ronaldo, që Juventusi t’ia dalë të fitojë në Europë, pasi bardhezinjtë i dhanë lamtumirën Ligës së Kampionëve, pas një humbjeje të hidhur përballë talenteve të Ajaxit. Holandezët erdhën dhe dominuan në “Allianz Stadium”, në një stadium tërësisht bardhezi, madje nuk u dorëzuan as kur e panë veten në disavantazh, pas golit … Read moreGOLAT/ Ajaxi “masakron” Juven në Torino, holandezët në gjysmëfinale

Barça dhe Juve, gati të presin biletën për në gjysmëfinale

Sot, në orët e vona të mbrëmjes do të mësohen emrat e dy skuarave të para gjysmëfinaliste të Champions League.  Në orën 21:00, në “Camp Nou” të Barcelonës dhe në “Allianz Stadium” të Torinos, dy ekipet pretendente të kompeticionit, Barcelona dhe Juventus, zbresin në fushë për të përmbushur pritshmëritë e krijuara falë rezultateve të arritura … Read moreBarça dhe Juve, gati të presin biletën për në gjysmëfinale

FOTO/ Juventusi publikon listën e lojtarëve, ja mungesat përballë Ajax

Juventusi ka publikuar listën e lojtarëve për duelin e kthimit kundër Ajaxit në Champions League. Mario Mandzukic nuk ka arritur të rikuperohet, ndërsa te Juventusi do të mungojnë edhe Girgio Chiellini dhe Martin Cacerez të cilët janë të dëmtuar. Kujtojmë që ndeshjen e parë Juventusi nuk mori më shumë se një barazim 1-1 përballë Ajaxit. … Read moreFOTO/ Juventusi publikon listën e lojtarëve, ja mungesat përballë Ajax