Messi magjik, Barcelona me një këmbë drejt finales

Barcelona ka hedhur njërën këmbë drejt finales së madhe të Ligës së Kampionëve, pasi mposhti në përballjen e parë gjysmëfinale Liverpoolin, me rezultatin e thellë 3-0 në “Camp Nou”. Nën një atmosferë elektrizuese, ishin anglezët që morën të parët iniciativë, duke kontrolluar topin më gjatë se vendasit dhe duke dhënë disa shkëndija goli, por pa … Read moreMessi magjik, Barcelona me një këmbë drejt finales

Formacionet zyrtare të Inter-Juve, Icardi e nis si titullar

Mauro Icardi e nis si titullar derbin e Italisë, Inter-Juventus, që starton sonte në ora 20:30. Dy ekipet sapo kanë publikuar formacionet zyrtare, ku bie në sy prezenca e ish kapitenit zikaltër në majën e sulmit. Nga ana tjetër, Massimiliano Allegri i beson sulmin dyshes Bernardeschi-Ronaldo, ndërsa bie në sy vendosja si mbrojtës krahu i … Read moreFormacionet zyrtare të Inter-Juve, Icardi e nis si titullar

Neymar dhe Hazard? Zidane: Në Madrid shumë endrra bëhen realitet

Me një sezon të çuar dëm tashmë, Real Madrid kërkon që sezonin e ardhshëm të rikthehet në fronin e futbollit spanjoll dhe europian. Dhe për të arritur këtë duhet ndërhyrë në merkato. Tekniku Zinedine Zidane, gjatë konferencës për shtyp në vigjilje të ndeshjes kundër Rayo Vallecanos, u shpreh se ky takim është shumë i rëndësishëm … Read moreNeymar dhe Hazard? Zidane: Në Madrid shumë endrra bëhen realitet

Milan piketon trajnerin e së ardhmes, ja kush pritet të jetë timonieri i ri i kuqezinjëve

Milani piketon trajnerin për sezonin e ri. Sipas asaj që shkruan Calciomercato, drejtuesit e klubit kuqezi kanë nisur kontaktet me teknikun italian të Chelsea, Maurizio Sarri. Ish trajneri i Napolit pritet të mbyllë aventurën e tij në “Stamford Bridge” dhe rikthimi në Serie A duket opsioni më i mundshëm, përcjell Syri.net. Sipas asaj që shkruajnë … Read moreMilan piketon trajnerin e së ardhmes, ja kush pritet të jetë timonieri i ri i kuqezinjëve

Talenti që po çmend “Big”-ët e Europës, ja kur vendoset e ardhmja e Pepe

Një prej emrave më të përfolur për momentin në futboll është Nicholas Pepe, sulmuesi nga Bregu i Fidishtë i Lille në Ligue I. Lojtari i datëlindjes 1995 po kalon një sezon të shkëlqyer, me 20 gola dhe 12 asiste dhe duke tërhequr vëmendjen e klubeve më në zë në Europë: Barcelona, Chelsea, Manchester United, Liverpool, … Read moreTalenti që po çmend “Big”-ët e Europës, ja kur vendoset e ardhmja e Pepe

VIDEO/ Schalke mposht Borussian dhe afron titullin te Bayerni

Schalke 04 bën surprizën dhe fiton në transfertë derin e Vestfalisë. Teksa të gjithë prisnin suksesin e Borussia Dortmund, një sukses që do e bënte akoma më interesant garën për titull me Bayern Munchen, “Minatorët” arritën një triumf të rëndësishëm duke triumfuar 2-4. Edhe pse vendasit arritën të kalonin të parët në avantazh me anë … Read moreVIDEO/ Schalke mposht Borussian dhe afron titullin te Bayerni

Juve e vendosur, ja oferta e bardhezinjëve për talentin e Fiorentinës

Juventus është e vendosur të bëjë të tijin futbollistin e Fiorentinës, Federico Chiesa. Kërkesa e klubit viola për kartonine talentit është shumë e lartë, por sipas asaj që shkruan TuttoSport, pritet të arrihet marrëveshja mes palëve. Ideja e klubit bardhezi është pagimi i 45 milionë eurove, plus kartonin e Orsolinit, futbollist që luan për Bolognan, … Read moreJuve e vendosur, ja oferta e bardhezinjëve për talentin e Fiorentinës

TOP 5 “Mbretërit” e golave në Europë/ “Gjyshi” Quagliarella sfidon yjet e futbollit

E gjithë bota flet për yjet e Barcelonës dhe PSG Lionel Messi e Kilian Mbappe sa i përket garës për “Këpucën e Artë” në Europë, por nuk duhet harruar as italiani Fabio Quagliarella. Edhe pse në një moshë relativisht të madhe, 36 vjeç, sulmuesi i Sampdorias po bën një super-sezon në Seriea A dhe deri … Read moreTOP 5 “Mbretërit” e golave në Europë/ “Gjyshi” Quagliarella sfidon yjet e futbollit

Liverpool-Juventus, duel për yllin e Lyon

Verën e kaluar, Nabil Fekir ishte shumë pranë Liverpoolit, por në fund të sezonit, presidenti i Lyon vendosi të mbajë fantazistin edhe për një tjetër vit në Ligue I. Megjithatë këtë verë, tekniku i “The Reds”, Jurgen Klopp do të trokasë sërish në dyert e klubit francez, për të marrë fantazistin në “Anfield Road”, shifrat … Read moreLiverpool-Juventus, duel për yllin e Lyon

Sa shumë talente në futboll/ Ja formacioni ideal me 11 të rinjtë më premtues

Shumë prej tyre priten të rikthehen në bazë, për disa të tjerë do duhen shpenzuar shifra të rëndësishme. Mes talenteve në qarkullim dhe të rinjve të huazuar nga Interi, mund të ndërtohet një 11-she premtuese. PORTIERI – 1)Ionut Radu: i vitlindjes 1997, shihet si pasardhësi i Handanoviçit. Mund të riblihet nga Xhenoa për 15 milionë euro. … Read moreSa shumë talente në futboll/ Ja formacioni ideal me 11 të rinjtë më premtues