Seria A

Icardit ‘i mbarohen’ golat, derbi përfundon pa fitues

Nuk ka fitues në derbin e Madonninës, teksa fati është me Milanin dhe kundër Icardit, që pa t’i anulohej një gol në pozicion jashtë loje dhe të shpërdoronte dy mundësi të arta. Pjesa e parë fillon me mjaft vrull dhe...

‘I mbyturi të mbyt’, Verona zhgënjen ndaj Beneventos

Nuk ka shkuar aspak mirë ndeshja e rikuperuar ndaj Beneventos, për Veronën e Pechias, që është mposhtur me rezultatin 3-0. Vendasit janë thuajse të rënë në Serinë B, pasi shpresat i mban gjallë vetëm matematika, ndërsa Verona ka nevojë...

Milan-Inter, publikohen formacionet zyrtare

Kur kanë mbetur më pak se 60 minuta nga starti i derbit të Madonninës, janë publikuar edhe formacionet zyrtare të dy skuadrave. Kështu Spalletti ka preferuar të mos i ndryshojë asgjë 11-shes së 3 javëve të fundit, duke konfirmuar në...

Italia “mban frymën”, luhet derbi i Madonninës

Ekzaktësisht një muaj nga data e programuar, Milani dhe Interi rikthehen për të luajtur “Derbin e Madoninës”, më saktë takimin e tyre të prapambetur, që më datë 4 mars u shty bashkë edhe me gjithë ndeshjet e tjera të...

Fiorentina me ‘5 yje’, Sampi rikthehet te fitorja

Fiorentina ka bërë 5 fitore radhazi, duke u rikthyer fuqishëm në garë për një vend në Europa League. Skuadra e Piolit triumfoi 0-2 në Friuli ndaj Udineses, takim i rikuperuar pasi u shty të dielën e 4 Marsit për...

Gattuso: Montolivo në vend të Biglias, Championsi i vështirë

Edhe Gattuso ka dalë në konferencën për shtyp, në prag të derbit, ku ka theksuar synimin për të marrë maksimumin në këtë sfidë. Trajneri i Milanit vlerësoi gjendjen e skuadrës dhe tha se pret maksimumin nga kjo sfidë. Menjëherë pas...

Spalletti: Derbi jo vendimtar, me Brozon kam gabuar

Luciano Spalletti ka dalë sot para gazetarëve për të folur në lidhje me derbin e të mërkurës me Milanin. Trajneri i Interit vlerësoi rëndësinë e takimit dhe tha se do të synojë fitoren, ndonëse edhe në të kundërt, nuk...

Nga Lindja në Perëndim, e gjithë bota sytë nga derbi i Milanos

45 transmetues televizivë do të çojnë derbin në 181 vende të botës. Plot 728 milionë njerëz do të jenë duke e parë nëpërmjet ekranit, përveç 75 mijë fatlumëve që do ta ndjekin spektaklin nga “San Siro”. Bota do të...

Derbi i Madonninës/ Spalletti zbulon formacionin, Gattuso ka ende dyshime

Pas shtyrjes, por edhe një sërë debatesh mbi caktimin e datës dhe kompensimin e tifozëve, më në fund derbi i Madonninës mes Milanit dhe Interit do të luhet të mërkurën në orën 18:30. Të dy skuadrat zhvilluan sot përgatitjet në...

Bonucci nuk mjafton, Juve ‘zgjon’ Milanin dhe shkëputet në krye

Juventusi është rikthyer te fitorja, teksa në ‘Allianz Stadium’ të Torinos, ka mposhtur Milanin me rezultatin 3-1. Bardhezinjtë janë shkëputur edhe njëherë +4 pikë nga Napoli, ndërsa i kanë shkaktuar Milanit humbjen e parë pas më tepër se 3...

MOST COMMENTED

Vendos Cavani, Uruguai mposht Uellsin dhe fiton turneun China Cup

Një gol i Edinson Cavanit i mjaftoi Uruguait për të fituar turneun China Cup. Pas atij supergoli në gjysmëfinalen ndaj Republikës Çeke me roveshatë,...

HOT NEWS