Seria A

Përmbysje ‘e çmendur’, Napoli mban gjallë shpresat për titull

Napoli është rikthyer te fitorja në Serinë A, teksa ka mposhtur Chievon me rezultatin 2-1, në një takim të ‘çmendur’ për nga mënyra se si rrodhën ngjarjet. Skuadra e Sarrit shpërdoroi jashtëzakonisht shumë raste në pjesën e parë, teksa...

Torino mposht pas 24 vitesh në shtëpi Interin, vendos Ljajic

Torino i jep një goditje të rëndë Interin 7 javë para fundit të sezonit. Skuadra “granata” fitoi 1-0 me gol të ish-it zikaltër Adem Ljajic, duke siguruar fitoren e tretë radhazi në kampionat. Vlen të përmendet fakti që Torino...

E diela futbollistike, Napoli në presion para Chievos, Milani pret Sassuolon

Pas fitores 4-2 të Juventusit në Campania ndaj Beneventos e gjithë vëmendja përsa i përket rivalitetit për titull në Serinë A përqendrohet vetvetiu në takimin Napoli – Chievo. Në rrethana të tjera kjo ndeshje do të konsiderohej si tepër...

Fiorentina “bën ligjin” në “Olimpico” me Romën, shënojnë Benassi dhe Simeone

Humbje e papritur e Romës 0-2 në “Olimpico” me Fiorentinën. Verdhekuqtë, të dërrmuar në mesjavë nga Barcelona në Champions, u befasuan që në minutën e 7-të nga goli i Benassit, që u shërbye brenda zonës nga Saponara. Të rënë moralisht...

Tregolësh i Dybalas, Juventusi mposht mes kontestimeve Beneventon

Juventusi zhvilloi një ndeshje me luhatje në fushën e Beneventos, megjithatë arriti të fitonte 2-4 mes polamikash për një 11-metërsh të fituar nga Higuain 15 minuta para përfundimti të kohës së rregullt, kur rezultati ishte mbërthyer në shifrat 2-2....

Roma pret Fiorentinën e rilindur, Juvja përballë vendit të fundit

Seria A vjen sot me 4 nga takimet e javës së 31-të, ku Roma po përgatitet për të pritur Fiorentinën. Verdhekuqtë vinë në këtë duel pas humbjes në mesjavë në Ligën e Kampionëve, përballë Barcelonës. Pothuajse i eliminuar, ekipi...

Nuk u përshtat te Barça, Andre Gomes drejt Serisë A

Mesfushori Andre Gomes pritet të largohet gjatë verës nga skuadra e Barcelonës. Portugezi duket se asnjëherë nuk ka arritur të përshtatet me stilin e lojës së katalanëve dhe për këtë arsye drejtuesit kanë menduar për një largim të tij....

Milan – Inter, derbi edhe i koreografive

Inter citon Vasco Rossin, Milani epokën e piratëve. Koreografitë në tribunat e ultrasve të të dyja skuadrave ishin spektakolare në derbin e Modonninas. Në atë të Jugut, ku ishin akomoduar mbështetësit kuqezi, u shfaq një banderolë gjigante me ngjyrat...

Gattuso: Interi shumë i fortë, shtrëngoj fort barazimin

I kënaqur dhe realist është shfaqur Gattuso pas takimit me Interin, ku skuadra e tij mori një pikë me mjaft vlerë. Skuadra u vendos mirë, por vuajti cilësinë e Interit… Gattuso: Është e vërtetë që zikaltrit ishin më mirë se ne në...

Spalletti: Tani po, kam një skuadër të fortë

Ndonëse derbi përfundoi në barazim pa gola dhe Icardi ishte ‘humbësi’ i madh, me dy raste të shpërdoruara me portën e boshatisur, Luciano Spalletti e sheh sërish gotën gjysmë plot. Tekniku zikaltër vlerësoi paraqitjen e skuadrës, duke lënë në...

MOST COMMENTED

De Boer tregon arsyet pse Interi ndodhet ne krize

Franck De Boer rikthehet të flasë për Interin,në një moment shumë delikat për zikaltrit. Trajneri holandez drejtoi skuadrën e Milanos për rreth 3 muaj,...

HOT NEWS