Home Bota Seria A

Seria A

Roma triumfon ndaj Torinos dhe zë një vënd të sigurt në Champions

Pas fitores në transfertën e vështirë ndaj Napolit, Roma ka hedhur një tjetër hap të sigurt, drejt sigurimit të një vendi në zonën Champions. Në ‘Olimpico’, verdhekuqtë kanë arritur të marrin 3 pikët në sfidën ndaj Torinos, një kundërshtar...

“Zonja e Vjeter” synon nje rezultat pozitiv sot ne darke ne sfiden kunder Fiorentines

Ndaj Fiorentinës për fitoren e 8-të radhazi në Serie A dhe të 11-tën rresht në të gjitha kompeticionet. Pavarsisht mungesave të emrave të rëndësishëm si Dybala, Cuadrado, Barzagli e Matuidi, Juventusi i Massimiliano Allegrit synon të vazhdojë marshin triumfues...

Rikthehet Seria A,keto jane takimet qe nuk duhen humbur

Inter-Roma eshte kete kryefjalafjala e javes se 21-të të Serisë A. Superdueli që pritet të prodhojë emocione të mëdha. Zikaltërit nuk regjistrojnë asnjë fitore në pesë përballjet e fundit dhe përballë është Roma. Të dy klubet pak a shumë...

Matias Destro i heq fitoren nga duart Bolognes

Spali mposhti Bolognën me rezultatin 1-0, por për sulmuesin e emilianëve, Matias Destro, ky takim do të mbetet gjatë në memorie, pasi i mohoi skuadrës së tij një pikë të vlefshme. Në sekondat e fundit të kohës shtesë, Bologna organizoi...

Kete numer do te mbaje Rafinha te Interi

Fantazisti brazilian Rafinha ka nisur zyrtarisht aventurën e tij me Interin, pasi vetëm para pak minutash nënshkroi edhe kontratën që e lidh me zikaltrit. Futbollisti erdhi në huazim nga Barcelona dhe kaloi me sukses të gjitha testet mjekësore, ndërsa zikaltrit...

Ora 20:45, Lazio – Roma, derbi i përjetësisë luhet për Championsin

Kryeqytetit italian bëhet gati për derbin Lazio – Roma, një ndër ndeshjet më të zjarrta jo vetëm në Kontinentin e Vjetër. Për të krijuar një ide më të qartë për rivalitetin e egër që karakterizon një përballje të tillë...

Icardi nderpret stervitjen si pasoje e demtimit te muskujve

Mauri Icardi nuk e ka përfunduar te plote seancën e sotme stërvitore te Interi, duke u larguar nga qendra stërvitore. Kapiteni argjentinas i zikaltërve ka ndjerë një shqetësim muskular që nuk e lejonte të vijonte stërvitjen normalisht dhe është...

Bologna ndal Romën, asist Interit dhe Lazios

Vetëm një pikë për Romën në transfertën e Dall Aras përballë Bolognas. Përfundoi në barazim 1-1, sfida që hapi javën e 30-të të Serisë A, mes kuqebluve të Donadonit dhe verdhekuqëve të Di Francescos. Një barazim që nuk i...

Dybala shpetimtari i Juves, i dhuron fitoren bardhezinjeve ne minuten e fundit te lojes

Supersfida e parë e fundjavës në Serinë A, ajo mes Lazios dhe Juventusit në ‘Olimpico’, pa të triumfonin bardhezinjtë, që morën një 3-pikësh me mjaft vlera, në një transfertë delikate. Vendimtar ishte goli i shënuar nga sulmuesi argjentinas, Paulo Dybala,...

Gattuso nuk ben asnje blerje ne merkato,beson plotesisht te lojtaret e vet

Mbyllen portat e merkatos, Milani nuk ka nevojë për blerje pasi nuk e ndien të nevojshëm integrimin e lojtarëve të tjerë në një grup që gëzon besimin e drejtuesve të klubit dhe të trajnerit. E mendojnë në këtë mënyrë...

MOST COMMENTED

Icardi dhe Dybala do te qendrojne jashte Argjentines ne ndeshjet miqesore

Trajneri i kombëtares argjentinase të futbollit, Jorge Sampaoli ka lënë jashtë skuadrës dy sulmuesit e Serie A, Icardi dhe Dybala për miqësoret e këtij...

HOT NEWS