Home Bota Seria A

Seria A

Inter rigjen golat dhe fitoren, mposht bindshëm Cagliarin

Pas 3 takimesh radhazi pa fitore, por edhe pa shënuar, Interi gjeti 3-pikëshin dhe goleadën në sfidën hapëse të javës së 33-të ndaj Cagliarit. Në “San Siro”, zikaltrit e Spallettit dominuan totalisht lojën, teksa gjetën avantazhin që në minutën e...

FOTO/ “Hysaj të kthehet me gomone në Shqipëri”, ai mund të blejë një biletë...

Portali italian “Il Napolista”, i ka kushtuar një material të veçantë thirrjeve të tifozëve në stadiumin “San Paolo”. Ky portal është marrë dhe me thirrjet e napolitanëve ndaj Elseid Hysajt, për të cilin thanë se duhet të merrte një gomone...

Juventus i ve syrin Balotelit

Nga Anglia vjen “bomba” e radhës e merkatos. E këtë radhë bëhet fjalë për Juventusin. Sipas “The Sun”, klubi bardhezi është gati t’i bëjë ofertë Mario Balotellit, për ta patur pjesë të organikës për sezonin e ardhshëm. Sulmuesit të Nices...

Juventus shpreh interes per Zidane

Zërat që kanë qarkulluar orët e fundit për një interesim të Floretino Perez ndaj Joachim Low, kanë krijuar një efekt zinxhir dhe zhurma nga Madridi ka dërguar jehonën deri në Torino. Presidenti i bardhezinjve Andrea Agnelli ëndërron që në një...

2018, viti i pritshmerive per Cutronen

Milani nuk po kalon aspak periudhë të mirë në Serinë A, por në gjirin e kuqezinjve po shkëlqen një djalosh i ri, Patrick Cutrone. Ai është sulmuesi që ka shënuar më shumë te Milani, ndonëse është më i ri...

Derbi ‘shterpë’ në Romë, ndeshjen ‘e fiton’ Interi

Në ‘Olimpico’ derbin mes Romës dhe Lazios e kanë fituar tifozëritë e të dyja skuadrave, që dhuruan një spektakël të vërtetë, para dhe gjatë 90 minutave. Nuk mund të thuhet e njëjta gjë për të dyja skuadrat në fushën...

Chiellini dhe Bonucci me pushime ne Maldives

Klubet e Serie A ka marrë një pushim dyjavor dhe lojtarët kanë shkuar të gjithë me pushime. Giorgio Chiellini dhe gruaja e tij Carolina Bonistalli kanë shkuar në Maldive sëbashku me ish-lojtarët e Juventusit, Leonardo Bonucci dhe Emanuele Giaccherini, bashkë...

Juventus kerkon Mesut Ozil

"Zonja e Vjeter" ne Itali i eshte bashkuar betejes bashke me Manchester United per te pasur ne ekipin e saj mesfushorin e Arsenalit Mesut Ozil.29-vjecari eshte ne muajit e fundit te kontrates me ekipin e Arsen Wenger. Trajneri i Juventusit...

Sturridge ndodhet shume prane Interit

Daniel Sturridge është shumë pranë Interit. Sulmuesi anglez pritet të jetë goditja e tretë e zikaltërve në këtë merkato pas mbrojtës argjentinas Lisandro Lopez dhe mesfushorit brazilian Rafinha. Liverpooli i ka ndezur dritën jeshile Interit për ta marrë në...

Lazio mposht Udinesen dhe parakalon Interin

Lazio ka marrë një tjetër fitore në kampionat dhe ka parakaluar Interin, duke u bërë pjesë e 4-shes së Championsit në renditjen e Serisë A. Në transfertën e vështirë të Friulit, ndaj Udineses, bardhekaltrit triumfuan 1-2, në një takim...

MOST COMMENTED

Turqit shprehin interes per mesfushorin e Kamzes

Kamza e humbi miqësoren e dytë në tokën turke. Ndaj Alanyaspor skuadra e Ndreut pësoi vetëm një gol, por ka edhe nga ata që mund të gëzohen....

HOT NEWS