Home Bota Seria A

Seria A

Inter rigjen golat dhe fitoren, mposht bindshëm Cagliarin

Pas 3 takimesh radhazi pa fitore, por edhe pa shënuar, Interi gjeti 3-pikëshin dhe goleadën në sfidën hapëse të javës së 33-të ndaj Cagliarit. Në “San Siro”, zikaltrit e Spallettit dominuan totalisht lojën, teksa gjetën avantazhin që në minutën e...

Derbi ‘shterpë’ në Romë, ndeshjen ‘e fiton’ Interi

Në ‘Olimpico’ derbin mes Romës dhe Lazios e kanë fituar tifozëritë e të dyja skuadrave, që dhuruan një spektakël të vërtetë, para dhe gjatë 90 minutave. Nuk mund të thuhet e njëjta gjë për të dyja skuadrat në fushën...

Tension pas Milan-Napoli, Sarri përplaset me Biglian

Rezultati i sfidës Milan-Napoli natyrisht që nuk i shërbeu askujt, pasi të dy skuadrat kishin nevojë për fitore, për të synuar realizimin e objektivave të tyre. Pikërisht për këtë arsye pati edhe tension, që u bë më evident pas...

Juve mposht bindshëm Sampdorian, prek titullin e 7 radhazi

Kur kanë mbetur edhe 6 javë nga fundi i kampionatit italain, Juventusi vijon marshimin drejt titullit të 7 radhazi. Bardhezinjtë mposhtën në shtëpi Sampdorian, me rezultatin e thellë 3-0, duke harruar eliminimin e hidhur në Madrid dhe çuar në...

Napoli zhgënjen ndaj Milanit, komplikon rrugën drejt titullit

Napoli ka hedhur një tjetër hap fals pasditen e sotme në ‘San Siro’, teksa nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola me Milanin. Skuadra e Sarrit nuk ia doli të dërgojë topin në rrjetën e Donnarummës, ndonëse...

Ora 20:45, Lazio – Roma, derbi i përjetësisë luhet për Championsin

Kryeqytetit italian bëhet gati për derbin Lazio – Roma, një ndër ndeshjet më të zjarrta jo vetëm në Kontinentin e Vjetër. Për të krijuar një ide më të qartë për rivalitetin e egër që karakterizon një përballje të tillë...

Inter i “shëmtuar” 3 ndeshje pa gol dhe vetëm 1 pikë ndaj Atalantës

Për të tretën ndeshje radhazi në Serie A, Interi nuk arriti të gjente rrugën rrjetës duke barazuar 0-0 ndaj Atalantës në Bergamo dhe duke humbur kështu shansin e artë për tu ngjitur në vendin e 3-të të renditjes. Në...

Para Napolit/ Gattuso me dhimbje koke, mbrojtja në emergjencë

Nuk mjafton që nuk fiton tashmë prej 3 javësh, dy barazime dhe një humbje, por edhe java e ardhshme rezervon një tjetër sfidë delikate për Milanin. Kuqezinjtë do të luajnë ndeshjen e 3-të radhazi në ‘San Siro’, dhe do...

Milani ‘harron’ të fitojë, Sassuolo i rrëmben një pikë

Milani nuk ia ka dalë të rikthehet te fitorja që tashmë mungon prej 3 javësh, pasi në sfidën e fundit të javës së 31-të të Serisë A, nuk shkuan më shumë se një barazim 1-1 ndaj Sassuolos. Në “San Siro”...

Lazio mposht Udinesen dhe parakalon Interin

Lazio ka marrë një tjetër fitore në kampionat dhe ka parakaluar Interin, duke u bërë pjesë e 4-shes së Championsit në renditjen e Serisë A. Në transfertën e vështirë të Friulit, ndaj Udineses, bardhekaltrit triumfuan 1-2, në një takim...

MOST COMMENTED

Inter hedh poshte oferten per Skriniar

Interi shtrëngon fort gjigandin sllovak Milan Skriniar të paktën në këtë merkato. Agjenti i mbrojtësit të talentuar i cili ka shkëlqyer me fanellën zikaltër...

HOT NEWS