Home Bota Premier League

Premier League

City zyrtarisht kampion, ‘shampanjën’ e hap United

Manchester City siguron në mënyrë të papritur titullin e 5-të në kampionatin anglez, ndonëse nuk ishte fare në fushën e lojës. Praktikisht titulli në Premier League vetëm sa u shty për një javë, sepse pas përmbysjes së madhe në...

E diel surprizë/ Newcastle mposht Arsenalin, West Brom shtang Unitedin

Newcastle United përmbysi disavantazhin e fillimit për të regjistruar një fitore të madhe ndaj ekipit të Arsenalit, që e ngjiti skuadrën e trajnerit Rafa Benitez drejt e në dhjetëshen e parë të Premier League-s. Pas kualifikimit të mesjavës në Moskë...

Tottenham në “tapet”, Man.City një fitore larg titullit

Në mitikun Wembley feston Manchester City. Citiziens triumfuan në supersfidën ndaj Tottenham Hotspur me rezultatin e pastër 3-1 duke mbyllur përfundimisht çështjen e titullit kampion. Tashmë për ta fituar edhe matematikisht Premier Leaguen, skuadrës së Pep Guardiolës do ti...

Përmbysje spektakolare, Chelsea triumfon ndaj Southamptonit

Chelsea i Antonio Contes është rikthyer te fitorja, pasi ka triumfuar me rezultatin 2-3 ndaj Southamptonit, në transfertë. Vendasit ishin të parët që kaluan në avantazh në pjesën e parë dhe në fillim të së dytës dyfishuan shifrat. Kur dukej...

Chelsea ndalet sërish, Arsenali i bën presion

Arsenali ka triumfuar ndaj Southampton në Premier League, në një ndeshje ku u shënuan 5 gola.Dy gola nga Welbeck dhe një nga Aubameyang i dhanë suksesin skuadrës së drejtuar nga francezi Wenger. Ndërkohë për Southampton shënuan Long dhe Austin. Me...

E diela futbollistike, Napoli në presion para Chievos, Milani pret Sassuolon

Pas fitores 4-2 të Juventusit në Campania ndaj Beneventos e gjithë vëmendja përsa i përket rivalitetit për titull në Serinë A përqendrohet vetvetiu në takimin Napoli – Chievo. Në rrethana të tjera kjo ndeshje do të konsiderohej si tepër...

Çmenduri në “Etihad”, United përmbys 2-3 City-n, shtyhet festa e titullit

Manchester United bën të paimagjinueshmen “Etihad Stadium”, nga 2-0 fiton 2-3 me Manchester City-n në derbi dhe u shtyn festën e titullit rivalëve të përjetshëm. Një ndeshje me dy fytyra nga “Djajtë e Kuq”, që nuk e shënjestruan qoftë...

Liverpooli barazon në derbi, Eriksen nderon me dygolësh Tottenhamin

Vetëm pak ditë pas suksesit shumë të rëndësishëm në Champions ndaj Manchester City-t, Liverpooli u ndal në barazim 0-0 në derbi me Evertonin. Në “Goodison Park” skuadra e Jurgen Klopp mendoi më shumë të shmangte humbjen ndaj një rivali...

Derbi i Manchesterit, City për të hapur shampanjën e titullit

41 ditë nga trofeu i parë në ishull, në krye të City-t, pas triumfit në ‘Wembley’ ndaj Arsenalit në finalen e Kupës së Ligës, Pep Guardiola ka mundësinë për të siguruar edhe matematikisht titullin në Premier League. Për të...

Mourinho: Duam fitoren, për vendin e dytë

Jose Mourinho nuk u shfaq aspak i interesuar për të diskutuar shtyrjen e festës së titullit për të shtunën e ardhshme, por trajneri portugez u përqendrua thjesht te rivaliteti për vendin e dytë në kampionat, gjithsesi 55-vjeçari luzitan beson...

MOST COMMENTED

Hamburg e bën dramë, Leverkusen e Schalke ‘nuk falin’

Bayer Leverkusen është rikthyer te fitorja, teksa ka mposhtur 1-2 Wolfsburgun në ‘Wolkswagen Arena’, falë golave të Alario dhe Brandt. Nga ana tjetër, për...

HOT NEWS