Home Bota Page 3

Bota

Ora 20:45, Lazio – Roma, derbi i përjetësisë luhet për Championsin

Kryeqytetit italian bëhet gati për derbin Lazio – Roma, një ndër ndeshjet më të zjarrta jo vetëm në Kontinentin e Vjetër. Për të krijuar një ide më të qartë për rivalitetin e egër që karakterizon një përballje të tillë...

Inter i “shëmtuar” 3 ndeshje pa gol dhe vetëm 1 pikë ndaj Atalantës

Për të tretën ndeshje radhazi në Serie A, Interi nuk arriti të gjente rrugën rrjetës duke barazuar 0-0 ndaj Atalantës në Bergamo dhe duke humbur kështu shansin e artë për tu ngjitur në vendin e 3-të të renditjes. Në...

Tottenham në “tapet”, Man.City një fitore larg titullit

Në mitikun Wembley feston Manchester City. Citiziens triumfuan në supersfidën ndaj Tottenham Hotspur me rezultatin e pastër 3-1 duke mbyllur përfundimisht çështjen e titullit kampion. Tashmë për ta fituar edhe matematikisht Premier Leaguen, skuadrës së Pep Guardiolës do ti...

Bayerni nuk toleron, fitore me goleadë ndaj Gladbach

Bayern Munich nuk lë asgjë për rivalët në Bundesligë. Edhe pse është shpallur matematikisht kampione, skuadra e Jupp Heynckes vazhdon të fitojë dhe e bën këtë me goleadë. Në Alianz Arena, bavarezët mposhtën 5-1 me përmbysje Borussia Moenchengladbach. Goli...

Lyoni 3 gola ndaj Amiens, për vendin e 3-të

Vijon momenti i shkëlqyer i formës për Lyonin në Ligue 1. OL siguroi fitoren e 5-të radhazi në kampionat duke u ngjitur në kuotën e 66 pikëve, 3 më shumë se Marseille që luan të dielën. Skuadra e Bruno...

Barcelona nuk e fal Valencian, titulli më afër

Barcelona hedh pas krahëve dështimin në Champions dhe merr një fitore të rëndësishme në La Liga, që e afron akoma më shumë me titullin kampion. Për ta çuar përkohësisht në +14 pikë avantazhin ndaj Atleticos ndjekëse skuadra e Valverdes...

Përmbysje spektakolare, Chelsea triumfon ndaj Southamptonit

Chelsea i Antonio Contes është rikthyer te fitorja, pasi ka triumfuar me rezultatin 2-3 ndaj Southamptonit, në transfertë. Vendasit ishin të parët që kaluan në avantazh në pjesën e parë dhe në fillim të së dytës dyfishuan shifrat. Kur dukej...

Barazim spektakolar në Andaluzi, Sevilla nuk përfiton ndaj Villarealit

Sevilla nuk arriti të përfitojë dot nga ndeshja direkte me Villarealin, për të parakaluar këta të fundit dhe për t’u ngjitur në vendin e 6-të, që të çon në Europa League. Skuadra e Montellës nuk shkoi më shumë se një...

Barça pret Valencian, për të mbyllur llogaritë me titullin

Pas atij eliminimi të befasishëm në Champions League përballë Romës, Barcelonës tashmë nuk i ngelet gjë tjetër veçse të shijojë titullin kampion në La Liga. Katalanasit vazhdojnë të qëndrojnë në krye të klasifikimit si i vetmi ekip që deri...

Dështimet e mëdha në kompeticionet europiane…

Dy kompeticionet më të rëndësishme të futbollit europian për klube, Champions dhe Europa League janë futur në fazën e tyre më të nxehtë, pasi sot u hodh edhe shorti i gjysmëfinaleve, por një lajm më vete përbën edhe dështimi...

MOST COMMENTED

Pacult: Në pjesën e dytë u transformuam, gabuam shumë pasime

Kukësi i dha fund serisë së rezultateve pozitive, teksa u mposht 2-1 nga Luftëtari, në Gjirokastër. Ashtu siç e pranoi edhe vetë trajneri Pacult,...

HOT NEWS