Home Bota Page 2

Bota

Fitore dhe festë, PSV shpallet kampione

PSV Eindohven mposhti 3-0 skuadrën e Ajax-it dhe u shpall matematikisht kampion, 3 javë para fundit të kampionatit. Ky është titulli i 24-t kampion për PSV-në, ndërsa festa ka nisur menjëherë pas fitores ndaj kundërshtarit ‘më të urryer’. Dominim absolut...

City zyrtarisht kampion, ‘shampanjën’ e hap United

Manchester City siguron në mënyrë të papritur titullin e 5-të në kampionatin anglez, ndonëse nuk ishte fare në fushën e lojës. Praktikisht titulli në Premier League vetëm sa u shty për një javë, sepse pas përmbysjes së madhe në...

E diel surprizë/ Newcastle mposht Arsenalin, West Brom shtang Unitedin

Newcastle United përmbysi disavantazhin e fillimit për të regjistruar një fitore të madhe ndaj ekipit të Arsenalit, që e ngjiti skuadrën e trajnerit Rafa Benitez drejt e në dhjetëshen e parë të Premier League-s. Pas kualifikimit të mesjavës në Moskë...

Shkëndija ‘luan tenis’ ndaj Pelisterit, titulli më pranë

Shkëndija ka marrë një fitore tenistike në transfertën ndaj Pelisterit dhe ka shkuar edhe më pranë titullit kampion, të cilin mund ta sigurojë të paktën 5-6 javë para fundit të kampionatit. Kuqezinjtë nga Tetova triumfuan 0-6 në takimin e javës...

Atletico mposht pa problem Levanten, 45 minuta për Sadikun

Armando Sadiku zbriti si titullar në ‘Wanda Metropolitana’, në sfidën ndaj Atleticos së Madridit dhe luajti për 45 minuta, por nuk arriti të lërë asnjë gjurmë, ndërsa Levante e tij u mposht me rezultatin e thellë 3-0. Correa zhbllokoi rezultatin...

Schalke mposht Dortmundit dhe ‘blindon’ vendin e dytë

Schalke 04 ka blinduar pozitat në vendin e dytë të renditjes, teksa ka mposhtur pasditen e sotme Borusian e Dortmundit me rezultatin 2-0. Në ‘Gelserkirshen’, blutë arritën të shënojnë dy herë në pjesën e dytë, fillimisht me anë të fantazistit...

Napoli zhgënjen ndaj Milanit, komplikon rrugën drejt titullit

Napoli ka hedhur një tjetër hap fals pasditen e sotme në ‘San Siro’, teksa nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola me Milanin. Skuadra e Sarrit nuk ia doli të dërgojë topin në rrjetën e Donnarummës, ndonëse...

Drita nuk fal, Trepça mposht Vëllazënimin

Drita nuk ka ndërmend të ndalet në Vala Superliga, teksa këtë javë ka regjistruar fitoren e 4-t radhazi. Në Gjilan, vendasit kanë mposhtur me rezultatin 2-0 Vllazninë e Pozheranit, skuadër që renditet e fundit në Kosovë. Gjithça për vendasit u...

Serbët të pandreqshëm, sërish dhunë në derbin e Beogradit

Degjeneron sërish në dhunë derbi i kryeqytetit të Serbisë mes Crvena Zvezdas dhe Partizanit të Beogradit. Skena të frikshme nga tribunat e stadiumit “Marakana”, ku tifozëritë e të dyja skuadrave shfaqen duke u përleshur me njëra-tjetrën apo duke hedhur...

Gashi dhe Hyka, golat shqiptarë me vlerë pikësh në MLS

Shkëlzen Gashi dhe Jahmir Hyka protagonistë në MLS pikërisht në radhët e Colorado Rapids dhe San Jose Earthquakes, dy skuadra që militojnë në kampionatin amerikan në Konferencën e Perëndimit. Sulmuesi 29-vjeçar, që kishte munguar në katër takimet e para të...

MOST COMMENTED

Largohet Stavri Nica, ky eshte trajneri i ri i Teutes

Disfata ndaj një rivali direkt për qëndrimin në Kategorinë Superiore i ka rënduar pozitat e Teutës që tani është në vendin e parafundit me...

HOT NEWS