Home Bota La Liga

La Liga

Barça ‘flirton’ me fitoren, Messi sërish nuk shënon

Me titullin praktikisht të fituar, Barcelona vijon luftën për të realizuar një tjetër objektiv, të mbyllë sezonin pa humbje. Në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të, katalanët morën një barazim 2-2 në transfertën e vështirë ndaj Celta Vigos,...

Sot ora 21:00 Celta-Barcelona, transfertë e vështirë për blaugranat që synojnë të ruajnë pathyeshmërinë

Të martën në mbrëmje të apasionuarit e futbollit spanjoll do të kenë mundësi për të shijuar edhe dy ndeshje nga Primera Division në ekranin e Supersport. Barcelona në orën 21:00 do të synojë të afrohet akoma më shumë me...

Reali mposht Malagën edhe me rezerva, vendosin mesfushorët

Reali i Madridit ka marrë një fitore pa shumë sforcim në Malaga, kundër skuadrës së vendit të fundit në La Liga. Me shumë prej lojtarëve titullarë në stol, skuadra e Zidanes arriti të shënojë me Iscon në minutën e...

Atletico mposht pa problem Levanten, 45 minuta për Sadikun

Armando Sadiku zbriti si titullar në ‘Wanda Metropolitana’, në sfidën ndaj Atleticos së Madridit dhe luajti për 45 minuta, por nuk arriti të lërë asnjë gjurmë, ndërsa Levante e tij u mposht me rezultatin e thellë 3-0. Correa zhbllokoi rezultatin...

Barcelona nuk e fal Valencian, titulli më afër

Barcelona hedh pas krahëve dështimin në Champions dhe merr një fitore të rëndësishme në La Liga, që e afron akoma më shumë me titullin kampion. Për ta çuar përkohësisht në +14 pikë avantazhin ndaj Atleticos ndjekëse skuadra e Valverdes...

Barazim spektakolar në Andaluzi, Sevilla nuk përfiton ndaj Villarealit

Sevilla nuk arriti të përfitojë dot nga ndeshja direkte me Villarealin, për të parakaluar këta të fundit dhe për t’u ngjitur në vendin e 6-të, që të çon në Europa League. Skuadra e Montellës nuk shkoi më shumë se një...

Barça pret Valencian, për të mbyllur llogaritë me titullin

Pas atij eliminimi të befasishëm në Champions League përballë Romës, Barcelonës tashmë nuk i ngelet gjë tjetër veçse të shijojë titullin kampion në La Liga. Katalanasit vazhdojnë të qëndrojnë në krye të klasifikimit si i vetmi ekip që deri...

Paqe në Madrid, derbi ‘ndizet’ vetëm 4 minuta

Një nga ndeshjet më të rëndësishme në kampionatin spanjoll, po jo vetëm, derbi i Madridit mes Realit dhe Atleticos përfundoi pa fitues. Në ‘Santiago Bernabeu’ dominoi vazhdimisht skuadra e Zidane, që krijoi shumë raste dhe kontrolloi topin në rreth...

Armando Sadiku, 30 minuta në fushë në fitoren e Levantes

Armando Sadiku luajti për rreth gjysmë ore lojë në ndeshjen mes Levantes dhe Las Palmasit, që përfundoi me fitoren 2-1 “in extremis” të vendasve. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare u hodh në fushë në minutën e 63-të në vend të...

E diela futbollistike, Napoli në presion para Chievos, Milani pret Sassuolon

Pas fitores 4-2 të Juventusit në Campania ndaj Beneventos e gjithë vëmendja përsa i përket rivalitetit për titull në Serinë A përqendrohet vetvetiu në takimin Napoli – Chievo. Në rrethana të tjera kjo ndeshje do të konsiderohej si tepër...

MOST COMMENTED

Skela: Ka humbur numri 10, Panucci më pëlqeu shumë

5 vjet pasi i dha lamtumirën Kombëtares Shqiptare, Ervin Skela u kthye në ambientin kuqezi në rolin e trajnerit si pjesëmarrës në kursin UEFA...

HOT NEWS