Home Bota Europa League

Europa League

Dështimet e mëdha në kompeticionet europiane…

Dy kompeticionet më të rëndësishme të futbollit europian për klube, Champions dhe Europa League janë futur në fazën e tyre më të nxehtë, pasi sot u hodh edhe shorti i gjysmëfinaleve, por një lajm më vete përbën edhe dështimi...

Shorti i gjysmëfinaleve, Atletico dhe Arsenali nuk duan përplasjen mes tyre

Në orën 13:00, në Nyon të Zvicrës, do të hidhet shorti i fazës gjysmëfinale të Europa League dhe Champions League. Shorti në këtë fazë nuk ka kufizime, ndaj të gjitha skuadrat që kanë mbetur në garë mund të përplasen...

Inzaghi: Eliminim i hidhur, tani të kthehemi në derbi

Ka hidhërim në te Lazio pas eliminimit nga Salzburgu në çerekfinale të Europa League-s, atëherë kur kualifikimi ishte shumë pranë. Bardhekaltrit, sipas trajnerit Simone Inzaghi, tashmë e kanë për detyrë të reagojnë menjëherë në derbin me Romën, me të...

Fitore e “hidhur” për Sporting, Atletico në gjysmëfinale

Edhe pse u mposht 1-0 në Portugali, Atletico Madrid ka arritur të sigurojë një nga 4 biletat e gjysmëfinales së Europa League. Spanjollët fituan 2-0 ndeshjen e parë, ndërsa në të dytën Sporting nuk mundi të bëjë më shumë se...

Strakosha pëson 3 gola në 4 minuta, Lazio jashtë E.League, Salzburg në gjysmëfinale

Salzburg vazhdon të dhurojë surpriza këtë sezon në Europa League, ku pasi la jashtë këtij kompeticioni Dortmundin, ka bërë të njëjtën gjë edhe me Lazion e Strakoshës. Skuadra italiane kishte fituar 4-2 ndeshjen e parë në Roma, por në takimin...

FIFA: UEFA të aplikojë VAR-in, në respekt të investimeve

Pas penalltisë së akorduar për Realin, në takimin e kthimit të çerekfinaleve të Champions League, u rihap edhe njëherë debati mbi instalimin e VAR-it në kompeticionet europiane. Vetë UEFA ka mbajtur një qëndrim zyrtar, duke thënë se nuk është ende...

Gola dhe spektakël, Lazio prek kualifikimin

Lazio hodhi një hap tejet të rëndësishëm drejt kualifikimit për në gjysmëfinalet e Championsit, teksa mposhti 4-2 Salzburgun. Në takimin e parë çerekfinal, bardhekaltrit vuajtën jo pak ndaj austriakëve, veçanërisht në pjesën e parë, që përfundoi në barazim 1-1. Kapiteni...

Atletico fiton derbin Iberik, Leipzig ‘minimal’ ndaj Marseilles

Atletico e Madridit fitoi derbin e Gadishullit Iberik me Sportingun e Lisbonës, me rezultatin 2-20 në takimin e parë të vlefshëm për çerekfinalet e Europa Leagues. Në ‘Wanda Metropolitana’, skuadra e Simeones gjeti avantazhin që në minutën e parë, me...

Arsenali prek kualifikimin, ndaj CSKA-së mjaftojnë 45 minuta

Arsenalit i kanë mjaftuar 45 minutat e para të ndeshjes me CSKA-në e Moskës, për të hipotekuar kualifikimin për në gjysmëfinalet e Champions Leagues. Londinezët shënuan plot 4 herë në portën e rusëve dhe vulosën fitoren 4-1, duke bërë që...

Çerekfinalet, Arsenali, Atletico dhe Lazio duan kualifikimin që ndeshjen e parë

Do të zhvillohen sonte, në orën 21:05, katër takimet e vajtjes së fazës çerekfinale të Europa Leagues, një kompeticion mjaft i lakmuar për faktin e thjeshtë se fituesja do të ketë të drejtën të marrë pjesë në Champions League...

MOST COMMENTED

NBA/ Houston për rekord, DeRozan spektakolar në fitoren e Torontos

Toronto Raptors vijon të dominojë në Konferencën e Lindjes, teksa sot ka regjistruar fitoren e 6 radhazi, përballë Detroit Pistons. Në sfidën më spektakolare...

HOT NEWS