Home Bota Champions League

Champions League

Dështimet e mëdha në kompeticionet europiane…

Dy kompeticionet më të rëndësishme të futbollit europian për klube, Champions dhe Europa League janë futur në fazën e tyre më të nxehtë, pasi sot u hodh edhe shorti i gjysmëfinaleve, por një lajm më vete përbën edhe dështimi...

Roma ‘zbulon’ skandalin me shortin e gjysmëfinaleve (Foto)

Hije dyshimi mbi UEFA-n dhe paracaktimin e shortit të gjysmëfinaleve, kanë ardhur nga Italia. Paraditen e sotme, në platformën e shitjeve të biletave online, klubi kryeqytetas i Romës ofronte bileta për sfidën Roma-Genoa më 18 prill dhe Roma-Liverpool më 2...

Përballje surprizash dhe finale e parakohshme në rrugën drejt Kievit

Në Nion të Zvicrës u hodh edhe shorti për gjysmëfinalet e Champions Leagues, vetëm pak minuta pas atij të Europa League. Në Gjysmëfinale u kualifikuan Roma, Bayern Munchen, Real Madrid dhe Liverpool, praktikisht nga një përfaqësues për secilin nga...

FIFA: UEFA të aplikojë VAR-in, në respekt të investimeve

Pas penalltisë së akorduar për Realin, në takimin e kthimit të çerekfinaleve të Champions League, u rihap edhe njëherë debati mbi instalimin e VAR-it në kompeticionet europiane. Vetë UEFA ka mbajtur një qëndrim zyrtar, duke thënë se nuk është ende...

Reali dhe Bayerni në gjysmëfinale, Juventusi eliminohet mes polemikave

Asnjë surprizë në mbrëmjen e dytë të çerekfinaleve të kthimit të Uefa Champions League, por Reali i Madridit arriti të siguronte biletën e gjysmëfinaleve mes drithërimave. Juventusi për pak sa nuk realizoi një përmbysje si ajo e Romës madje...

Championsi treguesi ku vendi i parë në grup nuk vlen më

Imazh i përkthyer i Champions Leagues që ndryshon fytyrë në katër muaj. Objektivi për të arritur kryesimin e grupeve në këtë kompeticion duket se nuk legjitimon domosdoshmërisht ecurinë pozitive, treguesi më i qartë për këtë janë tre të mëdhatë...

Vuri bast gabimisht fitoren e Romës, fitoi mbi 52 mijë dollarë

Fati ndonjëherë të rezervon surpriza që as që mund t’i kesh ëndërruar. Ndodhi me një të apasionuar pas skedinave, që fitorja e Romës me Barcelonën në Champions e bëri milioner. Në fakt, personi fatlum, që ka preferuar të mbetet...

Reali për të kompletuar veprën me Juven, Sevilla për të pamundurën me Bayernin

Champions League do të zhvillojë këtë të mërkurë dy ndeshjet e radhës çerekfinale, ku do të përcaktohen edhe dy klubet e tjera që do të sigurojnë kualifkimin për gjysmëfinalet e këtij kompeticioni. Në “Santiago Bernbeu” Reali i Madridit do të...

Liverpooli “tallet” me Man City-in

Manchester City është treguar i pafuqishëm në ndeshjen e kthimit ndaj Liverpool, duke mos arritur as ta fitojë ndeshjen e jo më të përmbysë shifrat 3-0 të takimit të parë. Edhe pse shënuan që në minutën e dytë, të besuarit...

Roma bën mrekullinë, eliminon Barçën

Ndoshta as në ëndërr nuk i kishte dalë edhe tifozëve më të zjarrtë, ajo që ka bërë Roma në “Olimpico” ndaj Barcelonës. Katalanasit tashmë janë jashtë Champions League, pasi janë mposhtur 3-0 nga kryeqytetasit italian në ndeshjen e kthimit, ku...

MOST COMMENTED

Teuta për të thyer tabunë, “Niko Dovana” si shtëpi për Partizanin

Fitorja me Kamzën ishte shkëndija që i nevojitej sezonit të Teutës. Megjithatë, skuadra e Gentian Begejas nuk kishte kohë për të festuar 3 pikët...

HOT NEWS