Conte “le me gisht në gojë” Interin, ja ku pritet të shkojë italiani

Antonio Conte është gati për të pranuar ofertën e Bayernit të Mynihut, që e konsideron italianin trajnerin ideal për të pasuar kroatin Niko Kovac, që edhe nëse do ta fitojë Bundesligës, nuk do të qëndrojë në krye të kampionëve të Bundesligës. Një lajm i keq ky për drejtuesit e Interit dhe Romës, që mendonin ta … Read moreConte “le me gisht në gojë” Interin, ja ku pritet të shkojë italiani

Milot Rashica, njeriu i momentit në Bundesligë

Milot Rashica vazhdon të spikasë në Bundesligën gjermane. Në këtë sezon, sulmuesi anësor i përfaqësueses së Kosovës është shndërruar në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Werder Bremen dhe po ndihmon bardhë-jeshilët të sigurojnë një vend në kompeticionet europiane sezonin e ardhshëm, me Werderin që mund ta arrijë Europën nga kampionati por edhe nga … Read moreMilot Rashica, njeriu i momentit në Bundesligë