Home Bota

Bota

Llapi do fitoren me Gjilanin, Drenica për pikë në Gjakovë

Në orëm 14:00, stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujeve skuadra e Llapit, që e nisi me shumë pretendime sezonin, do të përballet me Gjilanin, ekipin me të cilin ndan nga 39 pikë në klasifikimin e përgjithshëm. Matematikisht të dy ekipet...

Real Madrid do te nxjerre ne shitje Iscon,ekipet europiane vihen ne gare per te

Real Madridi ka vendosur që ta shes Iscon në afatin kalimtar veror. Sipas asaj që shkruan AS, Zinedine Zidane, është i dëshpëruar me paraqitjen dhe tashmë Florentino Perez ka filluar punën për t’i gjetur një klub të ri. Isco ka rinovuar...

Holanda ‘dërrmon’ Portugalinë për 45 minuta

Holanda ka dhënë ‘shenja jete’ në Zvicër, pasi ka mposhtur Portugalinë në miqësore, me rezultatin e thellë 0-3. Kanë mjaftuar vetëm 45 minuta për skuadrën e drejtuar nga Ronald Koeman, që të dërgonte 3 herë topin në portën e...

Real Madrid zhgenjen perballe Levantes, Pazzini i prish fitoren madrileneve

Real Madridi kurrsesi të gjejë vazhdimësinë në La Liga. Los Blancos barazuan me rezultat 2-2 ndaj Levantes, edhe pse merituan më shumë nga ky takim në bazë të asaj çka treguan në fushë. Së pari në këtë takim shënoi Sergio Ramos...

Messi heroi i mbrëmjes, dërgon Barçën në çerekfinalen e Champions League

Ndeshja e parë mes Chelseat dhe Barcelonës në Angli kishte përfunduar me rezultat 1-1 dhe kualifikimi në çerekfinale varej nga Camp Nou. Ndeshjen e dytë e kishte marrë shumë seriozisht Barça, e cila e ndihmuar nga publiku vendas shkeli Blutë. Lionel...

Keto jane shifrat marramendese te blerjes se nje bilete per ndeshjen Real Madrid...

Real Madrid – PSG është padyshim një nga ndeshjet me të forta të fazës së 1/8-ve, dhe interesim për të mbete shumë i madh. Ndeshja zhvillohet pas 12 ditësh, por biletat kanë arritur kulmin, pasi disa prej tyre kanë dalë...

Laporte behet pjese zyrtare e M.City

Tashmë është zyrtare.Aymeric Laporte është mbrojtësi më i ri i Manchester City-it. Klubi anglez ka paguar klauzolën e largimit të lojtarit francez duke derdhur në arkat e Athletic Bilbaos shifrën e konsiderueshme të 65 milionë eurove. Drejtuesit e Citiziens...

Lopez pret me padurim te luaje ne ‘San Siro’

Lisandro Lopez është prezantuar zyrtarisht si një futbollist i Interit, ndonëse i ishte bashkuar skuadrës zikaltër që të hënën. Qendërmbrojtësi argjentinas, i ardhur nga Benfica tha se mezi pret të zbresë në fushë dhe të ndihmojë skuadrën në arritjen e...

Tekniku i Sevilias e do me patjeter nje fitore sot kunder Espanol

Në Spanjë, pa u mbyllur mirë ndeshjet e Kupës së Mbretit, 3 nga 6 skuadrat më të mira të Primera Division i rikthehen kampionatit, ku do kenë impenjimet respektive të javës hapëse, për sa i përket fazës së dytë...

Real Madrid fiton me rezultat te ngushte

Real Madridi nderohet nga Asensio në ndeshjen e Kupës së Mbretit kundër Leganes. Skuadra e Zinedine Zidane ka arritur që të fitojë me rezultatin e ngushtë 0-1. Goli u shënua në minutën e 89 nga Asensio, i cili ia...

MOST COMMENTED

Shpërthimi i Cutrones, Milani mendon ta ‘blindojë’

Shpërthimi i Patrick Cutrones me Milanin, ka bërë që kuqezinjtë të vihen në lëvizje për ta ‘blinduar’ atë. Drejtuesit e Milanit kanë gati ofertën...

HOT NEWS