Home Bota

Bota

Inter rigjen golat dhe fitoren, mposht bindshëm Cagliarin

Pas 3 takimesh radhazi pa fitore, por edhe pa shënuar, Interi gjeti 3-pikëshin dhe goleadën në sfidën hapëse të javës së 33-të ndaj Cagliarit. Në “San Siro”, zikaltrit e Spallettit dominuan totalisht lojën, teksa gjetën avantazhin që në minutën e...

Bayerni luan ‘tenis’ ndaj Leverkusenit, siguron finalen

Bayerni i Mynihut është finalistja e parë e Kupës së Gjermanisë. Bavarezët fituan 6-2 ndaj Bayer Leverkusen në transfertë ,duke prerë biletën e tyre për në Berlin ku do të kërkojnë trofeun e dytë sezonal, pas triumfit në Bundesligë. Ndeshja...

Vushtrria beson te finalja, kërkon të përmbysë Prishtinën

Të mërkurën pasdite e tërë Vushtrria do të mundohet të gjejë një vend në stadiumin “Fërki Aliu” për të përcjellë ndeshjen kthyese gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Disfata nga skuadra më e madhe kosovare FC Prishtina prej...

Barça ‘flirton’ me fitoren, Messi sërish nuk shënon

Me titullin praktikisht të fituar, Barcelona vijon luftën për të realizuar një tjetër objektiv, të mbyllë sezonin pa humbje. Në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të, katalanët morën një barazim 2-2 në transfertën e vështirë ndaj Celta Vigos,...

FOTO/ “Hysaj të kthehet me gomone në Shqipëri”, ai mund të blejë një biletë...

Portali italian “Il Napolista”, i ka kushtuar një material të veçantë thirrjeve të tifozëve në stadiumin “San Paolo”. Ky portal është marrë dhe me thirrjet e napolitanëve ndaj Elseid Hysajt, për të cilin thanë se duhet të merrte një gomone...

PSG 1-2 Real Madrid, Ronaldo dhe Casmiro ndëshkojnë me dy gola 10 lojtarët e...

Real Madridi është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve pas fitores prej 2-1 si mysafir i Paris Saint-Germainit në ndeshjen kthyese të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve. Los Blancos fituan me rezultat 3-1 në ndeshjen e parë...

Espanol nuk i ben dot balle gjuajtjeve te Sevilias

Vetëm tre ditë pasi fitoi minimalisht me Barcelonën në ndeshjen e parë çerekfinale të Kupës së Mbretit, Espanyoli u dorëzua pa kushte në të njëjtin stadium përballë Sevillas, që fitoi me rezultatin e thellë 0-3 në javën e 20-të...

‘Çmëndet’ Salah, mposht i vetëm Watfordin

Liverpooli ka shkatërruar 5-0 Watfordin, në Premier League, i udhëhequr nga një Muhamed Salah i papërmbajtshëm. Sulmuesi egjiptian shënoi 4 gola dhe asistoi të 5-tin, të cilin e dërgoi në rrjetë Firminho, duke kompletuar një mbrëmje vërtetë magjike për...

1 euro në sekond dhe 3400 euro në orëe, ja shifrat e “cmendura” që...

Neymar u transferua te PSG, nga Barcelona, për 222 milionë euro, gjatë merkatos së verës. Të francezët, Neymar përfiton 30 milionë euro në sezon, duke u bërë kështu lojtari më i paguar i skuadrës. Nëse e zbërthejmë pagën e brazilianit, atëherë...

De Gea kerkon me patjeter ti bashkohet Realit

Reali i Madridit është një klub joshës për çdo futbollist të niveleve të larta , por mesa duket për David De Gean është kthyer në obsesion. Sipas mediave spanjolle, portieri 27 -vjeçar është duke bërë të gjitha tentativat që...

MOST COMMENTED

Astrit Hajdari: Panucci i njeh aftesite e mia, jam i gatshem...

Nga dëmtimi te aktivizimi në Europa League dhe pas vetëm 30 skondave në fushë goli në portën e Dinamos së Kievit, që i dha...

HOT NEWS