Home Bota

Bota

Barça ‘flirton’ me fitoren, Messi sërish nuk shënon

Me titullin praktikisht të fituar, Barcelona vijon luftën për të realizuar një tjetër objektiv, të mbyllë sezonin pa humbje. Në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të, katalanët morën një barazim 2-2 në transfertën e vështirë ndaj Celta Vigos,...

Inter rigjen golat dhe fitoren, mposht bindshëm Cagliarin

Pas 3 takimesh radhazi pa fitore, por edhe pa shënuar, Interi gjeti 3-pikëshin dhe goleadën në sfidën hapëse të javës së 33-të ndaj Cagliarit. Në “San Siro”, zikaltrit e Spallettit dominuan totalisht lojën, teksa gjetën avantazhin që në minutën e...

Bayerni luan ‘tenis’ ndaj Leverkusenit, siguron finalen

Bayerni i Mynihut është finalistja e parë e Kupës së Gjermanisë. Bavarezët fituan 6-2 ndaj Bayer Leverkusen në transfertë ,duke prerë biletën e tyre për në Berlin ku do të kërkojnë trofeun e dytë sezonal, pas triumfit në Bundesligë. Ndeshja...

Vushtrria beson te finalja, kërkon të përmbysë Prishtinën

Të mërkurën pasdite e tërë Vushtrria do të mundohet të gjejë një vend në stadiumin “Fërki Aliu” për të përcjellë ndeshjen kthyese gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Disfata nga skuadra më e madhe kosovare FC Prishtina prej...

Sot ora 21:00 Celta-Barcelona, transfertë e vështirë për blaugranat që synojnë të ruajnë pathyeshmërinë

Të martën në mbrëmje të apasionuarit e futbollit spanjoll do të kenë mundësi për të shijuar edhe dy ndeshje nga Primera Division në ekranin e Supersport. Barcelona në orën 21:00 do të synojë të afrohet akoma më shumë me...

PSG shkatërron Monacon dhe ‘hap shampanjën’ e titullit

Paris Saint Germain ka mposhtur me rezultatin spektakolar 7-1 Monacon dhe i ka rrëmbyer titullin kampion, të cilin e ka fituar sonte edhe matematikisht. Në ‘Parc Des Princes’, skuadra e Emery nuk e diskutoi për asnjë moment fitoren, teksa shënoi...

Reali mposht Malagën edhe me rezerva, vendosin mesfushorët

Reali i Madridit ka marrë një fitore pa shumë sforcim në Malaga, kundër skuadrës së vendit të fundit në La Liga. Me shumë prej lojtarëve titullarë në stol, skuadra e Zidanes arriti të shënojë me Iscon në minutën e...

Derbi ‘shterpë’ në Romë, ndeshjen ‘e fiton’ Interi

Në ‘Olimpico’ derbin mes Romës dhe Lazios e kanë fituar tifozëritë e të dyja skuadrave, që dhuruan një spektakël të vërtetë, para dhe gjatë 90 minutave. Nuk mund të thuhet e njëjta gjë për të dyja skuadrat në fushën...

Tension pas Milan-Napoli, Sarri përplaset me Biglian

Rezultati i sfidës Milan-Napoli natyrisht që nuk i shërbeu askujt, pasi të dy skuadrat kishin nevojë për fitore, për të synuar realizimin e objektivave të tyre. Pikërisht për këtë arsye pati edhe tension, që u bë më evident pas...

Juve mposht bindshëm Sampdorian, prek titullin e 7 radhazi

Kur kanë mbetur edhe 6 javë nga fundi i kampionatit italain, Juventusi vijon marshimin drejt titullit të 7 radhazi. Bardhezinjtë mposhtën në shtëpi Sampdorian, me rezultatin e thellë 3-0, duke harruar eliminimin e hidhur në Madrid dhe çuar në...

MOST COMMENTED

Maurizio Sarri gezon respekt te plote te klubet futbollistike gjermane

Italiani ka fituar zemrat e sportdashësve dhe klubeve gjermane, të cilët e etiketojnë atë si inovator, një njeri që operon në të ardhmen. Në...

HOT NEWS