Në Korçë presin sihariq nga CAS-i

Ardjan Takaj është nisur që mbrëmë drejt Zvicrës dhe destinacioni do të jetë Lozana, atje ku më 16 prill, të martën, do të mbahet seanca dëgjimore në KAS për gjyqin mes Skënderbeut dhe UEFA-s. Nga burime të Lajme Sport mësohet se trajnerët që ishin zgjedhur për ekspertizën e ndeshjeve dhe golave, për të cilët dyshohen korçarët … Read moreNë Korçë presin sihariq nga CAS-i

Neres me nuse Instagrami

Futbollisti brazilian, David Neres, po kalon një sezon të shkëlqyer në Holandë me Ajakstin. Paraqitjet e mira në “Eredivisie” sollën plotësimin e një ëndrre të fëmijërisë së tij: Ftesa nga kombëtarja braziliane. Ndërkohë, Neres po i ecën mbarë dhe jashtë fushës së blertë. Futbollisti 22-vjeçar është prej disa muajsh i lidhur me modelen gjerman Kira  … Read moreNeres me nuse Instagrami

Benvenuto Mister! Edy Reja trajeri i ri kuqezi

Tashmë është çdo gjë zyrtare, trajneri i ri i Kombëtares shqiptare do të jetë Edi Reja. Takimi vendimtar mes paleëve pritet të mërkurën siç ben me dije “Sky Sports”. Dinastia e trajnerëve italianë në stolin e Shqipërisë do të vazhdojë dhe të mërkurën do të ketë një takim zyrtar mes palëve në Tiranë për të … Read moreBenvenuto Mister! Edy Reja trajeri i ri kuqezi

Tre shqiptarë mahnisin Norvegjinë

Një javë shumë e mbarë ka qenë kjo që lamë pas, për lojtarët me origjinë shqiptare, të cilët luajnë në kampionatin norvegjez. Herolind Shala, Yldren Ibrahimaj dhe Elbasan Rashani kanë gjetur rrugën e rrjetës, me skuadrat e tyre. Mesfushori i Kosovës, Shala ka qenë protagonist aboslut në ndeshjen që Valerenga e tij ka fituar 4-1 … Read moreTre shqiptarë mahnisin Norvegjinë

Allegri bën gati kurthin e radhës

Alegri ka dalë në konferencë për shtyp dhe ka sqaruar dëmtimet dhe i ka dhënë përgjigje disa pikëpyetjeve të gazetarëve. Ajaksi? “Ata nuk kanë se çfarë të humbasin në transfertë. Duhet të kemi një respekt të madh për ta dhe të bëjmë mirë në ndërtimin e lojës. Të pafatët? “Kielini është duke u përmirësuar, por nuk do … Read moreAllegri bën gati kurthin e radhës