Messi magjik, Barcelona me një këmbë drejt finales

Barcelona ka hedhur njërën këmbë drejt finales së madhe të Ligës së Kampionëve, pasi mposhti në përballjen e parë gjysmëfinale Liverpoolin, me rezultatin e thellë 3-0 në “Camp Nou”. Nën një atmosferë elektrizuese, ishin anglezët që morën të parët iniciativë, duke kontrolluar topin më gjatë se vendasit dhe duke dhënë disa shkëndija goli, por pa … Read moreMessi magjik, Barcelona me një këmbë drejt finales

Festë në Mallakastër, Bylis rikthehet në Superiore pas 3 vjetësh mungesë

Pas Vllaznisë, edhe Bylis siguron zyrtarisht rikthimin në Superligë duke kompletuar kështu numri i 10 skuadrave që do të garojnë në elitën e futbollit vendas. Ballshiotët kishin hedhur një hap të sigurtë drejt ngjitjes falë fitores 0-1 brenda në Kavajë ndaj Besës dy javë më parë, por me suksesin e sotshëm në transfertën vlonjate ndaj … Read moreFestë në Mallakastër, Bylis rikthehet në Superiore pas 3 vjetësh mungesë

Formacionet zyrtare të Inter-Juve, Icardi e nis si titullar

Mauro Icardi e nis si titullar derbin e Italisë, Inter-Juventus, që starton sonte në ora 20:30. Dy ekipet sapo kanë publikuar formacionet zyrtare, ku bie në sy prezenca e ish kapitenit zikaltër në majën e sulmit. Nga ana tjetër, Massimiliano Allegri i beson sulmin dyshes Bernardeschi-Ronaldo, ndërsa bie në sy vendosja si mbrojtës krahu i … Read moreFormacionet zyrtare të Inter-Juve, Icardi e nis si titullar

Neymar dhe Hazard? Zidane: Në Madrid shumë endrra bëhen realitet

Me një sezon të çuar dëm tashmë, Real Madrid kërkon që sezonin e ardhshëm të rikthehet në fronin e futbollit spanjoll dhe europian. Dhe për të arritur këtë duhet ndërhyrë në merkato. Tekniku Zinedine Zidane, gjatë konferencës për shtyp në vigjilje të ndeshjes kundër Rayo Vallecanos, u shpreh se ky takim është shumë i rëndësishëm … Read moreNeymar dhe Hazard? Zidane: Në Madrid shumë endrra bëhen realitet

Milan piketon trajnerin e së ardhmes, ja kush pritet të jetë timonieri i ri i kuqezinjëve

Milani piketon trajnerin për sezonin e ri. Sipas asaj që shkruan Calciomercato, drejtuesit e klubit kuqezi kanë nisur kontaktet me teknikun italian të Chelsea, Maurizio Sarri. Ish trajneri i Napolit pritet të mbyllë aventurën e tij në “Stamford Bridge” dhe rikthimi në Serie A duket opsioni më i mundshëm, përcjell Syri.net. Sipas asaj që shkruajnë … Read moreMilan piketon trajnerin e së ardhmes, ja kush pritet të jetë timonieri i ri i kuqezinjëve

Talenti që po çmend “Big”-ët e Europës, ja kur vendoset e ardhmja e Pepe

Një prej emrave më të përfolur për momentin në futboll është Nicholas Pepe, sulmuesi nga Bregu i Fidishtë i Lille në Ligue I. Lojtari i datëlindjes 1995 po kalon një sezon të shkëlqyer, me 20 gola dhe 12 asiste dhe duke tërhequr vëmendjen e klubeve më në zë në Europë: Barcelona, Chelsea, Manchester United, Liverpool, … Read moreTalenti që po çmend “Big”-ët e Europës, ja kur vendoset e ardhmja e Pepe

VIDEO/ Schalke mposht Borussian dhe afron titullin te Bayerni

Schalke 04 bën surprizën dhe fiton në transfertë derin e Vestfalisë. Teksa të gjithë prisnin suksesin e Borussia Dortmund, një sukses që do e bënte akoma më interesant garën për titull me Bayern Munchen, “Minatorët” arritën një triumf të rëndësishëm duke triumfuar 2-4. Edhe pse vendasit arritën të kalonin të parët në avantazh me anë … Read moreVIDEO/ Schalke mposht Borussian dhe afron titullin te Bayerni

Juve e vendosur, ja oferta e bardhezinjëve për talentin e Fiorentinës

Juventus është e vendosur të bëjë të tijin futbollistin e Fiorentinës, Federico Chiesa. Kërkesa e klubit viola për kartonine talentit është shumë e lartë, por sipas asaj që shkruan TuttoSport, pritet të arrihet marrëveshja mes palëve. Ideja e klubit bardhezi është pagimi i 45 milionë eurove, plus kartonin e Orsolinit, futbollist që luan për Bolognan, … Read moreJuve e vendosur, ja oferta e bardhezinjëve për talentin e Fiorentinës

TOP 5 “Mbretërit” e golave në Europë/ “Gjyshi” Quagliarella sfidon yjet e futbollit

E gjithë bota flet për yjet e Barcelonës dhe PSG Lionel Messi e Kilian Mbappe sa i përket garës për “Këpucën e Artë” në Europë, por nuk duhet harruar as italiani Fabio Quagliarella. Edhe pse në një moshë relativisht të madhe, 36 vjeç, sulmuesi i Sampdorias po bën një super-sezon në Seriea A dhe deri … Read moreTOP 5 “Mbretërit” e golave në Europë/ “Gjyshi” Quagliarella sfidon yjet e futbollit

Liverpool-Juventus, duel për yllin e Lyon

Verën e kaluar, Nabil Fekir ishte shumë pranë Liverpoolit, por në fund të sezonit, presidenti i Lyon vendosi të mbajë fantazistin edhe për një tjetër vit në Ligue I. Megjithatë këtë verë, tekniku i “The Reds”, Jurgen Klopp do të trokasë sërish në dyert e klubit francez, për të marrë fantazistin në “Anfield Road”, shifrat … Read moreLiverpool-Juventus, duel për yllin e Lyon