Islam SLimani mund te nise nje adventure te re futbollistike larg Premier League. Sulmuesi është shumë pranë largimit nga skuadra e Leicester, pasi nuk po gjen vend në formacionin e trajnerit Claude Puel dhe për këtë arsye mund t’i japë lamtumirën ekipit nga “King Power Stadium”, që gjatë kësaj merkatoje. Algjeriani me shumë mundësi pritet të transferohet në Turqi te skuadra e Besiktas, që ka kohë në ndjekje të tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here