Janë luajtur sot takimet e javës së 18 dhe të fundit të fazës së dytë, në Kategorinë e parë, ku Bylisi u ndal në barazim në shtëpi, ndërsa Tirana u rikthye te fitorja, teksa mposhti 4-1 Shënkollin.

Nga ana tjetër, Kastrioti vijon të konfirmohet si pretendente kryesore për t’u ngjitur në Superiore, pasi fitoi edhe në fushën e vështirë të Shijakut, ndërsa Dinamo u mposht në Lezhë nga Besëlidhja vendase.

Rezultatet/ Grupi A
Besa-Korabi 2-1
Golat: Thaci 18’, Pasha 37’ / Prendi 31’

Besëlidhja-Dinamo 1-0
Golat: Ndreca 70’

Erzeni-Kastrioti 1-2
Golat: Teqja 69’ / Lilaj 22’, Mziu 48’ (pen)

Burreli-Vllaznia B 2-0
Golat: Becka 62’ (aut), Ajazi 80’

Tërbuni-Egnatia 3-2
Golat: Nimani 36’, 43’, Gjini 69’ / Nako 33’, Melani 37’,

Rezultatet/ Grupi B
Bylis-Apolonia 2-2
Golat: Ntphe Odira 18’, Zisi 30’ / Mihana 34’, Dimo 67’

Tirana-Shënkolli 4-1
Golat: Bardhi 7, Cake 19’, Maveje 64′, Muci 78’ / R.Danaj 90’

Turbina-Pogradeci 2-1
Golat: Cara 37’, Roshi 48’ (pen) /Cekici 1’

Shkumbini-Naftëtari 1-0
Golat: Mustafaj 76’

Tomori-Iliria 2-1
Golat: Sharavolli 13’, 42’ / Xhabrahimi 54′

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here