“Mund të flasim për arritje të marrëveshjes, kur Leon Goretzka t’i nënshtrohet vizitave mjekësore dhe të firmosë kontratën me ne”. Me këto fjalë administratori i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge sqaroi situatën e merkatos lidhur me mesfushorin e Schalke 04. 62-vjeçari theksoi se gara për futbollistin është e vështirë pasi edhe ekipe si Barcellona, Real Madrid e Juventus e kërkojnë lojtarin. Ai deklaroi se mund të flitet për marrëveshje të arritur vetëm kur Goretzka të firmosë kontraten.                              

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here