Eksperienca është një element thelbësor në Champions League dhe mungesa e saj i peshoi shumë Romës në ‘Camp Nou’. Verdhekuqtë u mposhtën me rezultatin 4-1, ndonëse 3 nga 5 golat e ndeshjes, i shënuan vetë.

Skuadra e Di Francescos shënoi vetë në portën e saj dy golat e parë për Barçën, ndërsa më pas ishin Pique dhe Suarez që thelluan avantazhin, me Dzekon që ngushtoi përkohësisht.

Vetë rezultati duket se nuk i jep asnjë shpresë verdhekuqve të shpresojnë kualifikimin në ndeshjen e kthimit, që duket se do të jetë vetëm formale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here