Roma bëri ‘pass’ në merkaton dimërore, por ndërkohë ka filluar të projektojë lëvizjet që do të bëjë në muajin qershor.

Drejtori sportiv Monchi është rikthyer me mendje sërish në Spanjë dhe sipas mediave iberike synimi i tij është mesfushori kroat i Real Madrid, Mateo Kovaçiç. Ish-futbollisti i Interit është zgjedhja e parë në preferencat për të forcuar skuadrën sezonin e ardhshëm, aq më tepër që dhe vetë kroati po kërkon një vend ku të ketë më shumë minuta aktivizimi.

 

Kovaçiç u transferua në Madrid në vitin 2015, për më shumë se 40 milionë euro dhe si pjesë e skuadrës madrilene numëron vetëm 91 ndeshje dhe 4 gola të shënuar. Në Romë ai me siguri që do të gjente një vend të sigurt në formacion, duke plotësuar një treshe plot fantazi në mesfushën e verdhekuqve, përkrah Strootman dhe Nainggolan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here