Ka vetëm një vit në radhët e Sevillas dhe është shndërruar në liderin e mbrojtjes së ekipit të drejtuar nga Montella. Clement Lenglet është një tjetër mbrojtës i talentuar francez që po shkëlqen me në Andaluzi duke tërhequr vëmendjen e klubeve të mëdha në veçanti Liverpool, Manchester United dhe Barcelona por këta të fundit duket se janë në avantazh për 22-vjeçarin. Edhe vetë Montella pohoi se Lenglet ka talent dhe në të ardhmen mund të tregojë vlerat e tij me katalanasit që pritet të paguajnë 25 milionë euro, 10-fish më shumë sesa shpenzoi për ta blerë Sevilla nga Nancy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here