Mlb free agency start date

Të martën në mbrëmje të apasionuarit e futbollit spanjoll do të kenë mundësi për të shijuar edhe dy ndeshje nga Primera Division në ekranin e Supersport. Barcelona në orën 21:00 do të synojë të afrohet akoma më shumë me...

Brad pitt dating now

PSV Eindohevn festoi titullin kampion në Holandë, ku po vijon epokën e dominimit, duke i dhuruar trajnerit të saj një kënaqësi të veçantë. Phillip Cocu fitoi titullin e tij të tretë në 5 vitet e fundit si trajner i...

“King Zlatan”, arma plus e Suedisë në “Rusi 2018”?

Në fund të fazës së grupeve në Europianin e Vitit 2016 , Suedia i tha lamtumirë kompeticionit dhe “Mbreti” i futbollit në vendin skandinav, Zlatan Ibrahimovic, hoqi dorë nga froni, duke lajmëruar largimin nga përfaqësuesja. Suedia nisi një rrugëtim të...

Manchester City dominues në Premier, Championsi zbehu magjinë e Pep

Manchester City u shpall matematikisht kampion i Premier League-s kur në kalendar kanë mbetur edhe 5 ndeshje për t’u luajtur, por suksesi i “Citizens” nuk është vetëm tek arritja e titullit, por edhe te fakti se janë skuadra me...

Teen dating violence

Të shënosh nuk është një mision i thjeshtë, edhe pse lojtarët e kalibrit na e bëjnë të duket farë e lehtë. Por 13 gola në 10 ndeshje janë të vështirë për t’u shënuar, gjithsesi kjo ka ndodhur. Seria A...

Local asian dating

Në vendin e katërt dhe i projektuar drejt Europës, Luftëtari vazhdon të mahnisë dhe beson në arritjen e objektivit madhor. Fitorja në sfidën direkte me Laçin konfirmoi vazhdimësinë e gjetur, me gjirokastritët që mbeten ekipi me futbollin më ofensiv...

Edhe FSHF konfirmon miqësoren me Jordaninë më 10 tetor

Pas mediave ndërkombëtsre dhe Federatës së Jordanisë, edhe Federata Shqiptare e Futbollit zyrtarizoi miqësoren e 10 tetorit në Elbasan Arena përballë përfaqësueses së vendit arab.Kjo do të jetë miqësorja e dytë për kuqezinjtë, gjatë periudhës kur skuadra e drejtuar...

Kupa, kamardare shpëtimi për Flamurtarin dhe Laçin, prestigj për Skënderbeun dhe ngushëllim për Kukësin

Pasi është arkivuar java 29-të e kampionatit vëmendja në futbollin shqiptar shkon tek Kupa, gjysmëfinalet e kthimit të së cilës do të tregojnë dhe çifitin finalist. Nëse në momentin e shortit Kupa shihej si një trofe prestigji midis 4...

Veliu bëhet çështje në Vlorë

Suksesi në transfertë ndaj Lushnjës për momentin riktheu qetësinë e munguar tek Flamurtari. Vlonjatët të cilët në kampionat kishin një fazë të tërë pa fituar mund të marin frymë lirisht dhe të shkojnë me moralin e duhur në sprintin...

Lushnja e rrëzuar zyrtarisht, por synon të kopjojë Tërbunin

Lushnja është matematikisht në Kategorinë e Parë, sigurisht nuk është një lajm sensacional, por thjesht fundi i një rruge të ndërrrmarrë thuajse që nga starti i sezonit. Skuadrat të financuara nga bashkia kanë hasur gjithnjë probleme në Shqipëri dhe...