Emery e sheh veten pjesë të PSG-së: Neymar nuk largohet

Unai Emery nuk ka dyshime se sezoni i ri do ta gjejë “yllin” Neymar në formacionin e PSG-së, edhe pas spekulimeve të fundit që e konsiderojnë thuajse një çështje të mbyllur kalimin e tij në “Bernabeu” këtë verë. Sulmuesi...

Igli Tare vlerësohet me çmimin “Scouting Leader”

Tjetër vlerësim për Igli Taren në Itali. Drejtori sportiv i Lazios, është nderuar me çmimin “Scouting Leader” nga “Football Leader 2018”, për aftësitë dhe intuitën e tij në zbulimin dhe nënshkrimim me talentet e futbollit, që kanë spikatur me...

Kampionati i portierëve, nga Shehi te Sherri, sa ndikojnë “gardianët”

Kategoria Superiore po i afrohet dalëngadalë epilogut. Disa verdikte janë përcaktuar, si largimi i Lushnjës nga elita e futbollit shqiptar, por gjithashtu është mbyllur çështja e titullit dhe është thuajse i konfirmuar vendi i dytë. Megjithëse kanë mbetur edhe 7...

Kukësi-Laçi, antagonizmi vazhdon, synohet finalja e Kupës

Kompeticionet e Kupave Kombëtare në përgjithësi në Europë janë anashkaluar dhe ky trend jo për t’u marrë shembull filloi të aplikohej edhe në Shqipëri, megjithatë vitet e fundit Kupa ka marrë një tjetër rëndësi edhe për faktin se është...

Bayerni rrit interesin për Hysaj, projektohet si zëvendësuesi i Rafinhas

Në Angli kanë shprehur interesim për të gjigandët e futbollit britanik, emra sugjestionues si Manchester United, Arsenal apo Chelsea, por ndërkohë që nga Gjermania, Bajerni i Mynihut hedh një hap më konkret që tregon se interesimi për Elseid Hysajn...

Fabinho do largohet nga Monaco, por destinacioni i ri ende nuk dihet

Fabinho do të largohet nga Monaco në verën e ardhshme por ende nuk e ka përcaktuar destinacionin e radhës. Braziliani i cili është një xholi në mesfushë dhe në mbrojtje deklaroi se do të nisë një aventurë të re...

Batshuayi mbyll para kohe sezonin, por në Botëror do të jetë

Lajme aspak të mira për Borussia Dortmund që me një komunikatë bënë të ditur se Michy Batshuayi nuk do të luajë më këtë sezon me verdhezinjtë. Fatale për sulmuesin ishte dëmtimi në kavilje në derbin e humbur me Schalken,...

Darmian i lodhur te Man.United, projektohet kthimi në Itali

Për Matteo Darmian është momenti i rikthimit në Serinë A. Mbrojtësi italian ka luajtur shumë pak, vetëm 397 minuta në Premier League dhe Champions League me Manchester United duke shtuar pakënaqësitë te lojtari. Vetë 28-vjeçari pranoi se ka nostalgji...

Po spikat me Sevillan, Lenglet pranë transferimit te Barcelona

Ka vetëm një vit në radhët e Sevillas dhe është shndërruar në liderin e mbrojtjes së ekipit të drejtuar nga Montella. Clement Lenglet është një tjetër mbrojtës i talentuar francez që po shkëlqen me në Andaluzi duke tërhequr vëmendjen...

Ja cilat janë 5 shitjet e bujshme të Skënderbeut

Kalimi i Kristal Abazajt te Anderlecht, është një tregues i qartë se niveli i kampionatit shqiptar është rritur ndjeshëm pasi tashmë edhe futbollistët e Superiores mund të bëjnë hapin e madh në karrierë duke u transferuar menjëherë në klube...