Kamza i rikthehet kampionatit në një transfertë aspak të lehtë siç është ajo me Kukësin. Tekniku Ramadan Ndreu është i vetëdijshëm për forcën e kundërshtarit dhe vështirësitë që mund të hasë ekipi, por kërkon maksimumin e mundshëm ndaj kampionëve në fuqi, duke e pranuar se edhe barazimi do të ishte rezultat i kënaqshëm.

Momentalisht, skuadra e Ramadan Ndreu nuk është duke kaluar një periudhë pozitive, krahasuar me startin e kampionatit. Suksesi ndaj Laçit riktheu disi optimizmin, por mënjëherë më pas erdhi disfata ndaj Partizanit. Për numrin një të stolit të Kamzës situata nuk është alarmante, sepse, pavarësisht dëshirës për të arritur gjithnjë sukses, në futboll duhet të pranosh edhe humbjet.
Formacioni pritet të mos ketë ndryshime, sidoqoftë Ndreu do të presë deri në momentin e fundit përpara se të vendosë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here