Milani dhe Arsenali përplasen në merkato për talentet e ardhshme të futbollit europian. Në portugali është Joao Felix që ka mahnitur ekspertët e futbollit, të cilët e krahasojnë 18-vjeçarin me ish-fantazistin Rui Costa. Për shërbimet e talentit të Benficas interesohet si kuqezinjtë ashtu edhe “Topçinjtë”. Të dy klubet janë vënë në ndjekje të tij dhe kanë kërkuar informacion, por nuk do të jetë e lehtë pasi për klauzola e mesfushorit është 60 milionë euro. Joao Felix këtë sezon ka mundur të shënojë 4 gola në 17 ndeshje me ekipin e dytë të Benficas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here